وبلاگ ما

ادوردز وب سایت

تیم وبچاره سه شنبه 23 مهر 1398 1 نظر

با سلام من میس چاره هستم و امروز می خواهم برای مشکلاتتان در تبلیغات و نحوه هزینه و بالا رفتن سایتتان با کلمات کلیدی چاره اندیشی کنم. با من همراه باشید.

با ما پاروهایتان با پول سنگین می شود!!!

شاید کلمه ادورز به گوشتان خورده باشد یا راجع به آن اطلاعاتی داشته باشید ، که با کمک آن و طبق یک سری تعرفه ها می توانیدسایت ها و هرچیزی که برای ارائه داشته باشید را به چشم بکشید و پول هایی که در می آورید بر پاروهایتان سنگینی کند!!!
اجازه دهید همه چیز را با یک مثال شروع کنم فرض کنید شما یک سایت آنلاین شاپ دارید که می خواهید از طریق این سایت محصولات خودتان را به فروش برسانید و برای این کار باید از روی سلایق، نیازهای مشتری ها، جذب مشتری کنید که برای این کار نیاز به تبلیغ دارید، اما خوب می دانید که هر تبلیغی کارساز نیست!! یا هزینه های هنگفتی دارد و یا دیر به نتیجه می رسدیا اصلا به نتیجه مطلوب نخواهید رسید و با دست های خودتان سرمایه تان را در جوب می ریزید!!! برای این منظور میس چاره، چاره اندیشی کرده و سایتی را که می تواند برای شما تبلیغات بهینه و مطلوب را ارائه دهد را به طو کامل برایتان شرح می دهد.

ادورز چیست؟

  ادورز -1

ادورز یک سرویس آنلاین تبلیغاتی ست که به بازاریابان اجازه میدهد تا برای رقابت در کسب و کارشان تبلیغات خودشان را در گوگل نمایش دهند این تبلیغات بر اساس کلمات کلیدی که کاربرها یا جستجوهای قبلی آنها نمایش داده می شود که هر کدام از

لینک ها به یکی از صفحات وب سایت مورد نظر بازاریابان لینک می شود.

مزایای تبلیغات ادورز

افزایش آگاهی برند

  ادوردز -1

همانطور که بالا گفته شد بعضی از تبلیغات تاثیری در کسب و کار ندارند که هیچ، هزینه های هنگفت هم دارند که بر هیچ کس پوشیده نیست، مثل تبلیغات بیلبوردی، تبلیغات رسانه ای، آگهی های بازرگانی و...که نتیجه ی مطلوبی هم ندارند. با ورود گوگل ادز تحول عظیمی در تبلیغات اینترنتی ایجاد شد و کارها راحت تر ارائه می شد و وقت و صرف هزینه به میزان چشم گیری کاهش یافت و ادورز یک کار یک مرحله ای ست که به کسب و کارها کمک می کند تا به سرعت به مخاطبین هدف خود دست پیدا کنند و نتایج مطلوبشان را مشاهده کنند، همچنین می‌توانند با هدف قرار دادن افراد در دیگر وب‌سایت‌ها از طریق Google Display Network اندازه مخاطبین خودشان را افزایش دهند. لذا آگاهی برند یکی از شایع‌ترین مزایای گوگل ادوردز است.


نتایج سریع تر از سئو

  ادوردز -1

میزان بازدیدی که کسب و کارها در گوگل دارند از نظر فروش نسبت به بقیه ی رسانه ها ارزش بیشتری دارند رنک ارکانیگ در موتورهای جستجو زمان بر و کار مشکلی ست می توانید با بهینه سازی مناسب وب سایت هایتان و به دست آوردن اعتبار از سمت وب سایت های معتبر با دادن لینک پشتیبان نتایج ارگانیک خوبی به دست بیاورید.خبر خوبی که برایتان دارم این است که وجود مقدار پیشنهاد و امتیاز کیفی کلمات کلیدی مثل ارتباط با تبلیغات، تجربه به صفحه فرود و CTR همه جایگاه تبلیغ را تعیین می کنند. پس با بهینه سازی مناسب ادورز نتیجه خوبی به دست می آورید.

 نسبت به تبلیغات رقبای خودتان رنک بالاتری داشته باشید

  ادوردز -1

همه ما کل کل ها و بحث ها و رقابت هایی که راجع به بین برندها صورت گرفته را دیده ایم به خصوص در بیلبوردهای تبلیغاتی میس چاره امروز یک پیشنهاد هوشمندانه تر براتون ارائه می کند که آن ادورز است، فرض کنید که شما با یکی از برندها یا زقیب هایتان رقابت تنگاتنگی دارید و با برگشت به تجربه های قبلی همیشه رقیب رنکش از شما بالاتر است!! با کمک ادورز می توانید از هدف گیزی رنک بالا استفاده کنید تا مناقصه تان را تنظیم کرده و از رقیب مورد نظرتان جلو بزنید!

نکته

داشتن رنک بالا برای تبلیغات رقیب می تواند یکی از مهم ترین و کارسازترین مزایای ادورز نسبت داده شود

 روی مخاطبینتان اثر بگذارید تا از شما خرید کنند

تا حالا چقدر برایتان پیش آمده است که وقتی برای اولین بار به سایتی برای خرید مراجعه می کنید همان دفعه اول شماره تماسیا اطلاعاتتان را وارد کنید؟؟؟ قطعا برای برخی خیلی کم اتفاق افتاده و برای برخی اصلا! حرف میس چاره این است که مشتری تا اعتماد کند و خرید کند بسیار تحقیق می کند، چک لیست تهیه می کند و بر اساس سنجیده هایش تصمیم می گیرد که از کدام سایت خرید کند پس تاثیر گذاشتن روی مشتری خیلی حائز اهمیت است!به کمک تبلیغات بازاریابی گوگل ادوردز این فرآیند بسیار ساده و موثر است. مخاطبینی که از یک وب‌سایت از طریق هر منبعی بازدید کردند می‌توانند به دسته‌بندی‌های متفاوتی تقسیم شوند و روی وب‌سایت‌های متفاوتی هدف‌گیری کنند که این وب‌سایت‌ها در گوگل دیسپلی نتورک هستند.

افزایش مشاهده تبلیغات برای مخاطبین با کیفیت

تفکر اشتباهی که بین تبلیغ کنندگان به وجود آمده است این است که باید روی واو به واو کلمات هزینه و کلمات کلیدی ساختاما در واقع اینطور نیست اکثر سرچ ها توسط افرادی صورت می گیرد که یا رقیب هستند یا افراد پروژه می باشند یا حتی قصد خرید محصول ندارند شما می توانید با کمک ادورز تعیین کنید فقط کسانی که تبلیغ ها را دوست دارند برایشان نمایش داده شودباید استراتژی‌های مناقصه اتوماتیک همانند Ecpc (هزینه افزوده به ازای هر کلیک) را انتخاب کرد که در آن مناقصه براساس داده‌های تبدیل قبلی و ترکیب اطلاعات متعدد آن تبدیل‌ها همانند مکان، دستگاه، مدل، زمان و روز هفته تغییر تنظیم می‌شود.

تست کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید

  ادوردز -1

فرض کنید که شما دارای یک ویژگی جدید از محصول خود هستید و فکر می‌کنید این ویژگی مشتریان را جلب می‌کند. همچنین شما این ویژگی را با ویژگی‌های جدید در نسخه‌های تبلیغاتی‌تان جایگزین کرده و همان چیز را در صفحه فرودتان آپدیت می‌کنید.
در عین حال شما باید تصمیم بگیرید که یکی از این استراتژی‌های مناقصه اتوماتیک را تست کنید تا تبدیل‌ها را بهبود بخشید. در طول یکماه عملکرد ادوردز شما از نظر تبدیل و CTR بهبود پیدا خواهد کرد. شما نتایج را به رئیس خودتان نشان می‌دهید و رئیس شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
اکنون او به شما می‌گوید که این استراتژی را در تمام کمپین‌ها پیاده‌سازی کنید و تنها مشکل این است که شما نمی‌دانید آیا این ویژگی جدید به درد می‌خورد یا استراتژی مناقصه بندی جدید؟ گوگل ادوردز گزینه‌ای برای امتحان کردن یک تغییر در هر کمپین و تست آن در طول زمان دارد که نشان می‌دهد کدام یک از آن‌ها نتایج بهتری داشتند؟ داده‌هایی که در آزمایش بدست می‌آیند از نظر آماری اعتبارسنجی می‌شوند تا تصادفی بودن آن‌ها از بین برود.

ایجاد استراتژی‌های کمپین براساس جمعیت کاربران

برای کمپین سرچ، داده‌هایی درمورد کاربران همانند سن، جنسیت، وضعیت تاهل و غیره است. حالتی را در نظر بگیرید که شما طراح داخلی هستید و به دنبال مشتریانی هستید که دارای خانه هستند و یا به دنبال ساختن خانه می‌باشند. شما شروع به گوگل ادوردز کرده‌اید و مشاهده می‌کنید که نرخ تبدیلتان زیاد نیست. شما تصمیم می‌گیرید به جمعیت مخاطبین خودتان نگاهی بیندازید و در می‌یابید 30درصد از ترافیک از گروه سنی 18 تا 24 سال ناشی می‌شود، که جز گروه سنی مخاطبین شما نیست. تصمیم می‌گیرید این گروه سنی را از این قاعده مستثنا کنید و آزمایشتان را ادامه دهید. در انتهای آزمایش مشاهده می‌کنید نرخ تبدیل آزمایش شما نسبت به نرخ تبدیل اولیه بهتر است. این یکی از مثال‌هایی است که نشان می‌دهد جمعیت کاربران یکی از مزایای ادوردز است.

برای تبلیغات خود برنامه‌ریزی کنید تا در زمان مناسب به مخاطبین دست پیدا کند

یکی از مهم‌ترین مزایای گوگل ادوردز تصمیم‌گیری درمورد زمان و روزی است که شما می‌خواهید تبلیغات را اجرا کنید اما آیا به نفعتان است که تبلیغات را ۲۴ ساعته اجرا کنید؟ لزوماً نه. این بستگی به جاویژه صنعت، محصولات و خدمات و از همه مهمتر داده‌های گذشته شما دارد. بعد از اجرای کمپین خود به اندازه ۳ تا ۶ ماه داده را براساس زمان روز و هفته دریافت کنید. زمان و روز و ترکیب اینکه کدام یک از آن‌ها برای شما پول به ارمغان می‌آورند را (منظور تبدیل نیست تنها کلیک) را شناسایی کرده و مناقصه را کاهش داده و یا تبلیغ خود را در زمان و یا روزی متوقف کنید. آزمایش را برای چند روز اجرا کرده و ببینید آیا هزینه به ازای تبدیل و نرخ تبدیل افزایش پیدا کردند یا خیر.

مجددا مخاطبین خود را برای بهترین معامله‌ها بازاریابی کنید

بازاریابی مجدد یکی از مهمترین مزایای گوگل ادوردز است یکی از بهترین راه‌ها برای تاثیرگذاری روی کاربران برای انجام فروش می‌باشد، اما این به این جا ختم نمی‌شود. تبلیغات بازاریابی مجدد می‌تواند به عنوان کاربرد وب‌سایت توسط هر کاربر نیز در نظر گرفته شود. اگر یک کاربر از صفحه تلفن همراه یک برند خاص دیدن کند و وب‌سایت را بدون اینکه از آن خریدی انجام دهد ترک کند، تبلیغات بازاریابی مجدد برای آن بازدید‌کننده چیزی شبیه همان موبایل با یک پیشنهاد خواهد بود؛ همانند برگشت پول در صورت عدم رضایت و یا حمل و نقل رایگان. برای اینکه بتوان در وب‌سایت‌های بزرگ انجام این کار را ساده‌تر ساخت می‌توانید تبلیغات دینامیک بازاریابی مجدد را انتخاب کنید که در آن تبلیغ‌ها براساس صفحه‌ای که توسط کاربر بازدید شده است آپدیت می‌شوند. تاثیر‌گذاری روی مخاطب با معامله‌ای که مورد علاقه آن‌هاست یکی از بهترین مزایای استفاده از گوگل ادوردز می‌باشد.


افزایش بازدید مخاطبین بین با کلمات کلیدی سازگار و RLSA

زمانیکه حرف از ادوردز می‌شود تبلیغ‌کنندگان معمولاً کلمه کلیدی‌ای مناسب خرید یا کلمه کلیدی دقیقی را انتخاب می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند تبلیغ با کلمات کلیدی مرتبط انجام می‌پذیرد. با وجود ویژگی RLSA در ادوردز شما می‌توانید به طور هوشمندانه از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. باید برای کلمات کلیدی مناسب کمپین به وجود آورده و مخاطبین RLSA خود را برای آن کمپین انتخاب کنید. بدین صورت شما کویری سرچ خود را برای کاربرانی که از وب‌سایت شما دیدن کردند گسترش داده‌اید و اعتماد دارید که سرچ آن‌ها حول محصول شماست. این به شما کمک می‌کند که گزینه‌های سرچ خود را برای بازدید مجدد مخاطب گسترش دهید.

 

تبلیغات گوگل شما در چه رسانه‌هایی نمایش داده می‌شود؟

به طور کلی گوگل 2 شبکۀ تبلیغاتی دارد که شما می‌توانید متناسب با نوع نیازی که دارید، در یکی از این شبکه‌ها (یا هر دوی آن‌ها) تبلیغ خود را نمایش دهید. این 2 شبکه یا بستر عبارتند از:

شبکۀ نمایش گوگل یا Google Display Network

شبکۀ جستجوی گوگل یا Google Search Network

بیشتر بدانید

مهم‌ترین مزیت این کمپین‌ها این است که شما درست در همان لحظه‌ای که کاربر به دنبال خدمات و محصولات شما است، تبلیغ خودتان را به آن‌ها نمایش می‌دهید و این یک فرصت استثنایی برای افزایش فروش شما است.

هر زمان که کاربری کلمات کلیدی مرتبط با محصولات و خدمات شما را جستجو کرد، تبلیغ شما در یکی از بسترهای زیر (که همگی از شبکۀ جستجوی گوگل استفاده می‌کنند) به او نمایش داده می‌شود:

1- سایت‌های جستجوی گوگل (Google Search Sites)

در این حالت تبلیغ شما می‌تواند در میان نتایج جستجوی کاربر در موتور جستجوی گوگل، گوگل پلی، گوگل شاپینگ و نقشۀ گوگل نمایش داده شود. در ادامه هر کدام از این بسترهای را برای شما توضیح می‌دهیم.

1-1- نمایش تبلیغ در موتور جستجوی گوگل (google.com)

در این میان، مهم‌ترین و پرکاربردترین بستری که می‌توان در آن تبلیغ کرد، سایت گوگل است. همان سایتی که همۀ ما سوال‌های ریز و درشت خودمان را از آن می‌پرسیم!

نظرات

نظر بگذارید