وبلاگ ما

  • خانه
  • وبلاگ
  • چطوری فروش روی وبسایتم را افزایش بدم ؟
امتیاز دهید:
امتیاز شما به این مقاله:
امتیاز کل:

با چه تکنیکی فروش روی وبسایتم را افزایش بدم ؟

تیم وبچاره چهارشنبه 20 شهریور 1398 0 نظر

تا حالا تو این فکر بودید که برای  فروش بیشتر وبسایتتان چه کارهایی لازم است تا انجام شود؟ آیا پاسخی برای سوالی که توی ذهنتان ایجاد شده پیدا کردید؟ دغدغه ی بسیاری از فروشندگان اینترنتی این است که درآمد کافی ناشی از فروششان وبسایت شان قابل ملاحظه نیست.این امکان وجود دارد که  فکر کنید به دلیل اوضاع اقتصادی مردم باشد که درآمد فروشتان کم است. و بگویید که شاید دیگر مردم ، قدرت خریدشان پایین آمده است. در حالیکه اصلا اینگونه نیست! مردم همواره در حال خرید هستند تا نیازهای خود را برطرف نمایند. مردم برای رفع نیازهای خود هزینه می کنند، ولی نکته ای که حائز اهمیت است این است که روش ارائه خدمات و محصولات به مردم را پیدا کنید.

چگونه فروش خود را زیاد کنم؟

هدفمند کردن ترافیک سایت روی کلید واژه های موثر

بهتر است بدانید که ترافیک سایت باید موثر واقع شود و وجود صفحات فرود مناسب روی سایت باعث می شود که ورودی های سایت به دنبال موضوعی خاص روی سایت هدایت شوند و همین موضوع منجر به خرید مشتری شود.نکته ای که حائز اهمیت است این است که ترافیک ورودی سایت باید با کیفیت باشد پس روی کلمات کلیدی ای که به هر طریقی به کسب و کارتان مربوط نیست و فقط زیاد سرچ می شود ورودی سایت تان را بالا ببرید. این باعث می شود که ترافیک موثر سایت شما کاسته شود و ترافیک ورودی وب سایتتان با فروش وب سایتتان رابطه ای مستقیم نداشته باشد.برای بهینه کردن ترافیک سایت بهتر است که صفحات فرود خود را مرتبط تر کنید و یا روی عناوین مقالات و وبلاگ خود کار کنید تا ورودی هدفمند تری جذب کرده و فروشتان را بالا ببرید.

اگر علاقه مند هسیتد تا ورودی کاربران به سایت تان را افزایش دهید پیشنهاد میکنیم به این صفحه هم سری بزنید: خدمات سئو وب چاره

به مراجعین وبسایت تان اهمیت دهید

دلیل دیگری که نمی توانید روی فروش و بازاریابی محصولات وب سایت خود کار کنید این است که برای مراجعین سایت تان اهمیت چندانی قائل نیستید و روی جذب مراجعه کننده ها و تبدیل کردن آنها به کاربر  عضو سایت کار نکرده اید.یکی از روش های متداول برای تبدیل مراجعه کننده به کاربر این است که با گرفتن ایمیل بازدیدکننده برای او هدیه ای ارسال شود. این هدیه می تواند شامل کد تخفیف ، اعتبار ریالی وبسایت و یا هر چیز دیگر که باعث ترغیب شدن مراجعه کننده به خرید می شود ، باشد.به عنوان مثال می توانید در صفحاتی که بازدید آنها زیاد است ، مانند  مثل صفحه تماس با ما ، ایمیل مراجعه کننده را دریافت کنید. و هدیه ای که قرار بود برای آنها ارسال شود را در همان صفحه نیز به آنها نمایش دهید.

ایمیل مارکتینگ را جدی بگیرید

از ایمیل مارکتینگ  درست بهره بگیرید. یعنی سعی کنید  لیست ایمیل های دیتابیس خود را مرتب و شخصی سازی نمایید. منظور از شخصی سازی این است که کاربران خود را کامل بشناسید و ایمیل های مربوط به بخش خاصی از مشتریان را برای همه مشتریان ارسال نکنید و صرفاً مختص همان دسته از افراد ارسال شود.

خرید اول را راحت کنید

معمولا خرید برای بار اول از هر وبسایتی برای هر کاربری اندکی دشوار است. این امکان وجود دارد که کاربر با اولین خرید از وبسایت به مشتری تبدیل شود. از این جهت باید مسیر اولین خرید را در سایت تان تسهیل نمایید تا هرطور شده کاربر را به مشتری تبدیل کنید.

ارائه محصول مکمل هنگام خرید

ارائه محصولات مکمل هنگام خرید ، یکی دیگر از روشهای افزایش فروش روی وبسایت می باشد. از این روش در هنگام خرید و یا بعد از خرید می توان استفاده نمود.در واقع با این کار شما کاربری که به مشتری تبدیل شده را به مشتری دائمی خود تبدیل میکنید و اجازه خروج از وب سایت خود را به مشتری نمی دهید که این موضوع باعث افزایش فروش و عملگرد بهتر وبسایتتان خواهد شد.برای ارائه ی محصول مکمل در هنگام خرید می توانید از مرتبط سازی دسته ی محصولات به یکدیگر روی وبسایتتان بهره بگیرید و برای ارائه محصول مکمل بعد از خرید می توانید با ارسال ایمیل و بازاریابی ایمیلی استفاده کنید.

مشتریان خود را به مشتری وفادار تبدیل کنید

وجود مشتری بزرگترین سرمایه برای هر کسب و کاری محسوب می شود.پس همانطور که گفته شد ، باید همیشه به آن ها اهمیت داده شود. روی مشتریانی که از شما خرید داشته اند ولی زمان زیادی از خرید آخرشان می گذرد، کار کنید. به این کار اصطلاحاً وفادارسازی مشتری گفته می شود.از ترفندهای این روش مثلا با ارسال ایمیل های تخفیفی یا هدیه یا ارسال به صورت رایگان میتوانید آنها را دوباره به فرآیند خرید برگردانید. سعی کنید با ارائه ی تخفیف های مختص مشتریان قدیمی ارزش پروفایل کاربری بیشتر آنها را درک کنید و در مشتری نیز حس خاص بودن القا کنید.

شرح محصول را کامل بنویسید

در توضیحات محصولات بطور واضح ذکر کنید که مشتری پولی که پرداخت می کند بابت خرید محصول با چه ویژگی هایی است؟ مثلا به جای ارائه مشخصات و ویژگی های محصول سعی کنید مزیت های آن را ذکر کنید تا مشتری برای خرید ترغیب شود.

این مزیتها را بصورت تیتر وار معرفی نمایید و سپس چند خطی درباره هر کدام توضیح دهید تا مشتری متوجه منظور شما بشود.

از عکس هایی باکیفیت مطلوب در بین متن خود استفاده نمایید تا باعث شود مراجع کننده ی سایت شما مشتاق شود تا ادامه ی توضیحات محصول را نیز کامل بخواند.

توضیحات کامل و شفاف باعث می شود تا مشتری با خیال راحت تر اقدام به خرید کند و هیچ شک و شبهه ای در ذهنش برای خرید وجود نداشته باشد.

جمع بندی

استفاده از  روش های ساده ای که در این مقاله عنوان شد کار سختی نیست! همین راه های ساده ، باعث خواهد شد فروش محصولات وبسایت تان تا حد قابل قبولی افزایش داشته باشد.

در نهایت اگر علاقه مند هستید تا فروشتان را فازایش دهید با وب چاره تماس بگیرید تا همکاران ما به شما در این زمینه مشاوره بدهند.

021-66578201  منتظر شنیدن صدای شما هستیم

نظرات

نظر بگذارید