وبلاگ ما

 • خانه
 • وبلاگ
 • 5 مزیت که یک تبلیغات اینترنتی خوب می تواند داشته باشد
امتیاز دهید:
امتیاز شما به این مقاله:
امتیاز کل:

5 مزیت که یک تبلیغات اینترنتی خوب می تواند داشته باشد

تیم وبچاره دوشنبه 13 آبان 1398 0 نظر

با سلام خدمت همراهان همیشگی، مقاله نویس وب چاره هستم امرزو با درج مقاله ای تحت عنوان یک سری مزیت هایی که یک تبلیغات اینترنتی خوب می تواند داشته باشد در خدمت شما هستم برای تکمیل شدن اطلاعاتتان در این زمینه با من همراه باشید.

 

بخش هایی که در این مقاله به نظر شما می رسانم:

1.تبلیغات اینترنتی چیست؟

2.انواع تبلیغات اینترنتی و توضیح هایی درباره آنان

3.اهمیت استفاده از تبلیغات اینترنتی چیست؟

4.تبلیغات اینترنتی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

5.مزیت های یک تبیلغات اینترنتی خوب

 

بخش اول

تبلیغات اینترنتی چیست؟

یکی از تاثیر گذارترین راه های بازاریابی برای هر برند می باشد و توجه تعداد زیادی از کاربران ،بازاریابان را به خود جلب کرده است، همه ی بازاریاب ها  تبلیغات اینترنتی و آنلاین را در استراتژی بازاریابی خود قرار می دهند!

تبلیغات اینترنتی از گذشته تا کنون رشد چشمگیری داشته است و امروزه کارآمد ترین روش بازاریابی ست، در زیر نمودار رشد تبلیغات از سال 2015 تا 2020 را می بینید.

 نمودار رشد تبلیغات -1

پیشنهاد میکنیم به صفحه مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ ما هم سری بزنید

بخش دوم

انواع تبلیغات اینترنتی و توضیح هایی درباره ی آنها

1- تبلیغات کلیکی

شرکت هایی وجود دارند که شما با جستجو در گوگل میتوانید آنها را بیابید، روش کار با این شرکت ها به صورتی هست که ، تبلیغات شما را به صورت کلیکی در فضای اینترنت به مخاطب معرفی میکنند و بابت هر کلیک و مخاطبی که وارد سایت شما میشود، مبلغی میگیرند که خیلی به پیشرفت سایت شما کمک میکند. این سایتها دارای اعضایی هستند که در قبال دریافت مبلغی از سایت شما بازدید میکنند. به این روش تبلیغات کلیکی یا ppc گفته میشود که مخفف ” پرداخت به ازای کلیک” است.

 تبلیغات کلیکی -1

2- تبلیغات بنری 

در این روش یک بنر تبلیغاتی از آگهی دهنده در وب سایتی نشان داده می شوند. این روش می تواند تاثیر زیادی در بازگشت مخاطبین داشته باشد.در این شیوه بنر تبلیغ ‏دهنده در یکی از اندازه ‏های استاندارد در محلی از صفحه ‏ی وب تبلیغ ‏‏گیرنده نمایش داده می‏شود. وب‏سایت‏ های تبلیغ ‏دهنده محل‏های مشخصی که معمولا بالا، کنار و پایین صفحات وب‏شان است را به نمایش تبلیغات بنری  اختصاص می‏دهند. بنر به وب‏سایت تبلیغ‏ دهنده یا صفحه‏ای شامل توضیحات تکیملی درباره‏ ی تبلیغ، لینک می‏شود. به ‏عبارتی بازدیدکنندگان از وب‏سایت، می‏توانند روی هر کدام از بنرهای تبلیغاتی که توجه‏شان را جلب کرده باشد کلیک کنند تا اطلاعات بیشتری درباره ‏ی آن بدست بیاورند. بنرها اغلب به‏ صورت فایل‏ های گیف (Gif)، فلش (Flash) و چند فرمت دیگر طراحی می‏شوند و ممکن است تصویر ثابت یا متحرک باشد.

 تبلیغات بنری -1

3- تبلیغات آویزان (Hover Ads)

در تبلیغات پاپ آپ معمولا از طریق کد جاوا اسکریپت دستور باز شدن یک صفحه جدید HTML همراه صفحه ی اصلی صادر می شد. ممانعت از نمایش تبلیغات پاپ آپ از طرف برخی مرورگرهای اینترنتی و نوار های ابزار باعث شد تبلیغ گران راه جدیدی برای نمایش آگهی هایشان پیدا کنند. تبلیغات آویزان در واقع نوع جدید و دیگری از تبلیغات پاپ آپ هستند که با استفاده از تکنولوژی صفحات HTML دینامیک نمایش داده می شوند.در این نوع به ازای هر تبلیغ یک صفحه جدید در مرورگر باز نمی شود. این نوع تبلیغات در هنگام باز شدن صفحه اصلی، در قالب کادری به صورت آویزان و شناور روی صفحه قرار می گیرند و بخشی از آنرا می پوشانند.

4- تبلیغات پاپ.آپ (Pop-up Ads)

صفحات ناخواسته‌ای که در هنگام باز کردن یک صفحه‌ی وب همراه آن باز شده و آگهی نمایش می‌دهند تبلیغات «پاپ.آپ» هستند. این صفحات معمولا در اندازه‌ای کوچک‌تر از صفحه‌ی استاندارد مرورگرهای اینترنتی هستند و با لود شدن صفحه‌ی اصلی، آنها نیز به‌طور اتوماتیک باز می‌شوند. این نوع تبلیغات از آنجایی که به‌صورت پیش‌بینی‌نشده همراه با برخی صفحات باز می‌شوند اغلب حالتی آزاردهنده دارند. برخی مرورگرهای اینترنتی این امکان را فراهم می‌کنند که در هنگام مرور اینترنت جلوی نمایش همه‌ی صفحات پاپ.آپ گرفته شود. برخی نوارهای ابزار اینترنتی نیز پس از نصب شدن بر روی دستگاه کامپیوتر به‌صورت پیش‌فرض نمایش تبیغات پاپ.پاپ را منع می‌کنند.

5- تبلیغات متنی

تبلیغات متنی همانند تبلیغات بنری در صفحات وب نمایش داده می شوند. اگر در تبلیغات بنری عکس یا تصاویر متحرک، نمایش دهنده ی آگهی بود و به وب سایت هدف لینک می شد، در این نوع تبلیغات از متن برای توصیف آگهی استفاده می شود. وب سایت های تبلیغ گیرنده معمولا بخش هایی را به صورت کادر یا ستون در کنار یا میانه صفحات در نظر می گیرند و تعدادی آگهی متنی را در آنجا نمایش می دهند. آگهی متنی معمولا شامل عنوان تبلیغ و لینکی به صفحه ی تبلیغ دهنده است.

6- تبلیغات ویدیویی

همزمان با افزایش سرعت دسترسی به اینترنت در سراسر دنیا و گسترش انتشار و مشاهده فایل های ویدئویی تسط کاربران، استفاده از این رسانه در دنیای تبلیغات در قالب آگهی ها و تبلیغات ویدیویی ویدئویی نیز گسترش یافته است.ویدئوهای تبلیغاتی گاهی در بالا یا کنار صفحات وب همچون بنر های تبلیغاتی نمایش داده می شوند. همچنین ممکن است ویدئو بخشی از یک بنر پیشرفته ی فلش باشد.روش دیگر نمایش آنها در جماعت های محتوایی و وب سایت های به اشتراک گذاری ویدئو مانند یوتوب است. در این حالت آگهی ویدئویی در مدت زمانی کوتاه در ابتدا، انتها یا میانه ی ویدئوی مورد نظر شما نمایش داده می شود.

و...

بخش سوم

اهمیت استفاده از تبلیغات اینترنتی چیست؟

 • این تبلیغات نسبتا ارزان هستند.
 • کمپانی‌ها با این تبلیغات به مخاطبان گسترده‌ای دسترسی پیدا می‌کنند.
 •  از این تبلیغات می‌توان میزان موفقیت و شکست را اندازه‌گیری کرد.
 •  با استفاده از تبلیغات آنلاین، می‌توان به جامعه‌ای از مخاطبان هدف رسید.

بخش چهارم

تبلیغات اینترنتی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 • استفاده از لوگو و نام تجاری در تبلیغات که بازدید کنندگان آشنایی بیشتر داشته باشند.
 • ایجاد جذابیتها و خلاقیت در تبلیغات تا ذهن خواننده را درگیر و سپس جذب کند.
 • یک تبلیغ خوب باید دارای محتوی خوب باشد تا بتواند به طور کامل یک محصول و ویژگی ها و مزیت های آن را به مشتریان بشناساند.
 • شناخت مصرف کنندگان و مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است هرچقدر که بهتر بتوانیم مصرف کنندگان را بشناسیم تبلیغات بهتری هم خواهیم داشت.

بخش پنجم

5 مزیت یک تبلیغ اینترنتی خوب

یافته‌های ارزشمند

اینکه بدانید دقیقاً کدام آگهی‌ها بالاترین تعداد مشتریان احتمالی را برایتان به ارمغان می‌آورند، چه تعداد آگهی برایتان مناسب است و کجا و چه وقت باید از آنها استفاده کنید بسیار مهم است. کانال‌های بهینه، متن آگهی و محل آگهی‌های خودتان را شناسایی کنید. معیارها و تجزیه‌وتحلیل‌های موجود درباره تبلیغات آنلاین به شما امکان می‌دهد دریابید دقیقاً برای به‌دست‌آوردن مشتری و تبدیل چقدر باید هزینه کنید. تبلیغات آنلاین به شما یافته‌های ارزشمند بی‌پایانی ارائه می‌دهد که با کمک آنها می‌توانید بازاریاب مفیدتری باشید.

 هدف‌گیری

همان‌طور که می‌دانید در تبلیغات باید به کسانی که فکر می‌کنید مشتری شما هستند پیام‌تان را منتقل کنید. تبلیغات آنلاین به شما کمک می‌کند مشتریان ایده‌آل را دقیق‌تر هدف‌گیری کنید و پس از یک بار جذب آنها، دوباره نیز آنها را هدف‌گیری کنید. هدف‌گیری مجدد ( ریتارگتینگ ) به‌معنای تبلیغاتی است که روی مشتریانی که قبلا جذب کرده‌اید کار می‌کند و به شما امکان می‌دهد مشخصات مشتری ایده‌آل‌تان را شناسایی کنید. هنگامی‌که دریافتید مشتریان‌تان باید از چه گروهی باشند، خواهید دانست چه کسی را باید هدف قرار بدهید و کجا می‌توانید همه کاربران آنلاین مشابه را پیدا کنید. با تبلیغات آنلاین می‌توانید گروه خاصی مانند مردان، رده سنی ۱۸ تا ۳۵ سال را که در ساعات ۷ تا ۱۰ عصر در جست‌وجوی بلیط بسکتبال می‌گردند هدف قرار بدهید یا به‌عنوان گروه‌های گسترده‌تر مانند مردان ۱۸ تا ۳۵ ساله آنها را انتخاب کنید. پیام شما دقیقا در زمان درست باید به افراد مناسب نشان داده شود و این بسیار مهم است.

انعطاف‌پذیری

کمپین‌های تبلیغات آنلاین را می‌توان با چند کلیک تنظیم کرد. در اینجا به‌اندازه کافی دست‌تان باز است که به اطلاعات ورودی پاسخ دهید و به‌سرعت تغییرات را اعمال کنید. در عرض چند دقیقه می‌توانید کمپین‌ها را متوقف کنید یا راهبردتان را تنظیم کنید. این انعطاف‌پذیری به شما امکان می‌دهد در معرض دیدِ مشتریان‌تان باشید، نیازهای آنها را پیش‌بینی کنید و قبل از آنکه کسی حتی توجه کند آگهی‌هایتان را تنظیم کنید.

دسترسی (Reach)

به‌تازگی درباره این موضوع زیاد می‌شنویم که مردم خیلی کمتر تلویزیون تماشا می‌کنند و بیشتر ترجیح می‌دهند برنامه‌ها، موسیقی‌ها و اخبار موردعلاقه‌شان را از کامپیوترشان ببینند. به‌عنوان بازاریاب، برای کارآمد بودن باید در معرض دیدِ مشتریان‌تان باشید؛ مشتریان شما آنلاین هستند، بنابراین باید به‌موقع شما را ببینند. حضور آنلاین به شما امکان می‌دهد به مخاطبان جهانی دسترسی داشته باشید و این بدان معناست که تبلیغات شما می‌تواند ۲۴ ساعت شبانه‌روز کار کند. این گزینه‌ها زمانی عملا نامحدود هستند که در هنگام تبلیغات آنلاین از همه قابلیت‌هایتان استفاده کنید.

تعامل (Engagement)

تبلیغات آنلاین به شما اجازه می‌دهند سطح دقیق تعامل مشتری را بدانید. ممکن است تیراژ و شمار خوانندگان تبلیغات چاپی را بدانید، اما نمی‌توانید بفهمید که چه مدت‌زمانی را صرف تعامل با آگهی‌تان می‌کنند یا چه مدت‌زمانی را در وب‌سایت‌تان صرف می‌کنند یا حتی آن آگهی به تبدیل انجامید یا نه. حضور آنلاین همه این اطلاعات ارزشمند را به شما ارائه می‌دهد و می‌گوید که در کجاها مشتریان بالقوه بیشتری دارید که می‌توانید با آنها تعامل برقرار کنید.

نتیجه گیری

برای داشتن سایت های پر فروش تر، پر بازدبدتر، از تبلیغات اینترنتی استفاده کنید و می توانید این کار را بر عهده ی تیم حرفه ای وب چاره بسپارید. ما آماده ی خدمت گذاری به شما عزیزان هستیم.

021-66578201  خوشحال میشیم صداتون رو بشنویم!

نظرات

نظر بگذارید