ارائه گزارش های آماری سئو با 37 فاکتور کلیدی

 • خانه
 • خدمات
 • ارائه گزارش های آماری سئو با 37 فاکتور کلیدی
ارائه گزارش های اماری سئو

 

37 نکته کلیدی برای داشتن یک گزارش آماری سئو حرفه ‌ای

اطلاعات در حوزه سئو  که باید در یک گزارش KPI آن‌ها را ارائه دهید و همچنین جزئیاتی که مشتری از شما می‌خواهد، کار بسیار دشواری است.

داده هایی که ما  به صورت اطلاعات قابل درک به شما ارائه می دهیم از ابزار هایی مانند:

 • گوگل سرچ کنسول
 • گوگل آنالیتیکس
 • گوگل دیتا استودیو
 • گوگل ادز
 • kwfinder
 • link miner

استخراج می شوند. 

به‌ طور کلی این 37 نکته عبارتند از: 

 1. شروع با یک سری اطلاعات کلی
 2. تفکیک وظایف سئو
 3. ترافیک ارگانیک ( کاربران ورودی از سرچ گوگل )
 4. کاربران تلفن همراه
 5. ترافیک بر اساس صفحه تغییر می‌کند
 6. کلیک های دریافتی بدون برند (بدون نام تجاری شما)
 7. ترافیک ورودی بدون برند
 8. تعداد کلمات کلیدی اصلی
 9. رتبه ‌بندی کلمات کلیدی
 10. میانگین موقعیت رتبه‌ بندی
 11. انتخاب کلمات کلیدی مناسب
 12. روند‌ حجم جستجو در طول زمان
 13. تبدیل کاربران از ترافیک ارگانیک به مشتری
 14. نرخ تبدیل ترافیک ارگانیک به مشتریان بالقوه
 15. صفحات فرود برتر
 16. ترافیک ورودی به سایت شما به صورت کلی
 17. سرعت وب‌سایت
 18. بک لینک ها
 19. لیست زنجیره‌های تغییر مسیر (ریدایرکت ها )
 20. جستجوی داخل وب‌سایتی
 21. تجزیه و تحلیل رقبای سئو
 22. زمان حضور کاربر در سایت
 23. Google My Business
 24. ارائه گزارش کلی
 25. مقایسه ماهانه، فصلی و سالیانه
 26. کلمات کلیدی برتر
 27. قدرت لینک ها 
 28. نرخ پرش
 29. رفتار کاربر
 30. درآمد
 31. ارزش هدف
 32. اعتبار دامنه
 33. تعداد صفحات بازدید شده
 34. کلیک‌ها
 35. ورودی‌های ارگانیک
 36. روند‌های رشد URL
 37. لیستی از مراحل بعدی

اگر برخی از این گزینه‌ها برایتان مبهم است، ما در ادامه به بررسی هر کدام از این گزینه‌ها می‌پردازیم. 

آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره با ارائه گزارش های آماری سئوی سایت شما میتواند به شما در بهبود رتبه سایت تان کمک کند.

02166578201

منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

1- شروع با یک سری اطلاعات کلی

همه افراد این احساس را دارند که وقتی یک گزارش سئو باز می‌کنند و احساس می‌کنند با تعداد زیادی از اعداد و ارقام رو به رو شده‌اند و در واقع در آن اعداد غرق شده‌اند. در واقع منظور آن‌ها چیست؟ و از کجا باید شروع کرد؟ 

پیکسوس آتاناس والچف می‌گوید: "تعداد زیادی از بازاریابان روی داده‌های خام تمرکز می‌کنند که اغلب به روشی دشوار قابل درک است. "

"مشتریان معمولاً تجربه کمی در بازاریابی دارند، بنابراین دریافت گزارش بدون هیچ گونه توضیحی می‌تواند ناامید‌کننده باشد. "

نکته مهم این است که شما باید مهم‌ترین موارد را در مورد گزارش خود برجسته کنید و در مورد آن توضیح دهید. همین امر باعث می‌شود تجارت برای مشتری بسیار آسان شود. در نتیجه با قرار دادن یک برنامه عملی برای مقابله با هرگونه مسئله، گام‌های بلندی بردارید و فرصت‌هایی که می‌توانید این مورد را بهبود بخشید کشف کنید. 

 

2- تفکیک وظایف سئو

آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره کلیه کار هایی که حوزه سئوی سایت شما انجام می شود را لیست میکند. در این زمینه جاناتان فکر می‌کند: تفکیک وظایف سئو می‌تواند تا حد زیادی به مشتریان این آگاهی را بدهد که وقت خود را برای سئو وب‌سایت آن‌ها گذاشته‌اند اما اعداد، نمودار‌ها و آمار همیشه در حال افزایش نیستند. 

گاهی اوقات سئو تمایل دارد که میزان درک مشتریان خود از آنچه انجام می‌دهد را بیش از حد ارزیابی کنند. ارائه بینش درباره آنچه شما انجام می‌دهید می‌تواند در جلب اعتماد و نشان دادن ارزش کار شما به مشتریان کمک زیادی کند. 

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

3- ترافیک ارگانیک ( کاربران ورودی از سرچ گوگل )

آیا می‌دانستید که گوگل بیش از 75000 جستجو در ثانیه دریافت می‌کند؟ 

برخی بازاریابان بر این باورند که مهم است بدانیم چه تعداد از این جستجوگران به بازدیدکنندگان وب‌سایت تبدیل می‌شوند. 

آنا تاتلمن می‌گوید: کنترل ترافیک ارگانیک به صفحات فرود وب‌سایت برای گزارش سئو بسیار اهمیت دارد. تمرکز همه استراتژی‌های سئو افزایش تعداد بازدیدکنندگان است که بدون استفاده از تبلیغات پولی به وب‌سایت شما می‌رسند. هنگامی که بر ترافیک ارگانیک از طریق صفحه فرود نظارت می‌کنید، می‌توانید بفهمید که کدام یک از برنامه‌های سئو برای صفحات خاص خوب کار می‌کند و کدام یک نیاز به بهبود دارند. 

 

4- کاربران تلفن همراه

از آنجا که امروزه اکثر مردم بیشتر کار‌های اینترنتی خود را با موبایل انجام می‌دهند، بنابراین کاربران تلفن همراه نیز برای سئو اهمیت دارد. اکنون سوال اینجاست که آیا شما می‌دانید چند نفر از طریق ارگانیک موتور جستجو وارد وب‌سایت شما می‌شوند؟ 

جاش جوزف از SyncShow این تفکر را دارد که دانستن اینکه افراد از طریق رایانه وارد وب‌سایت شده‌اند یا از طریق تلفن‌همراه اهمیت دارد. 

از آنجا که گوگل در ابتدا وب‌سایت‌ها را برای بازدید در تلفن همراه در نظر می‌گرفت، مهم است که بدانیم آیا کاربران شما نیز از تلفن همراه هستند. جوزف می‌افزاید: بعد از آن شما می‌توانید مطابق با نحوه ورود کاربران وب‌سایت خود را بهینه‌ سازی کنید. 

کریس روسو می‌گوید: "علاوه بر این که می‌دانید کاربران با چه دستگاهی و چگونه شما را می‌یابند: جستجوی ارگانیک، مستقیم، ارجاع، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و ...

یکی از معیارهای کلیدی که باید در گزارش سئو وارد شود کاربران ورودی به سایت با موبایل است. در واقع مقایسه بین بازدید از تلفن همراه و دسکتاپ است. این کار تیم بازاریابی است که بفهمد کاربران از طریق چه دستگاهی بیشترین ورود به وب‌سایت را داشته‌اند و بر آن اساس در طراحی، سئوی وب‌سایت و محتوا بهینه‌ سازی را انجام دهند. 

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

5- ترافیک ارگانیک بر اساس صفحه تغییر می ‌کند

همان‌طور که گفته شد، ترافیک ارگانیک در واقع برای توصیف بازدید از وب‌سایت از نتایج ارگانیک جستجو و عدم استفاده از تبلیغات پولی می‌باشد. 

آملیا وایمن فکر می‌کند که در یک گزارش سئو، شما باید بتوانید تشخیص دهید که کدام صفحات بیشتر و کدام صفحات کمتر از ترافیک ارگانیک برخوردار شده‌اند تشخیص این موضوع بر رتبه وب‌سایت تاثیر چشم‌گیری دارد. ضمن اینکه متوجه می‌شوید تغییرات شما مثبت واقع شده است یا منفی؟ 

به‌طور مثال فرض کنید شما متنی را در ستون یک صفحه تغییر می‌دهید، بعد از دو ماه متوجه کاهش قابل توجه ترافیک ارگانیک می‌شوید. این امر به شما این پیغام را می‌دهد که این تغییر در وب‌سایت بر سئو تاثیر منفی داشته است. بنابراین باید داده‌های تعییر داده شده را به متن اصلی بازگردانید. 

 

6- کلیک های دریافتی بدون برند (بدون نام تجاری شما)

یکی از مواردی که باید در هر گزارش سئو وجود داشته باشد، ترافیک بدون برند است. به عبارت دیگر ترافیک از جستجو‌های سرچ ارگانیک که حاوی نام تجاری وب‌سایت شما نیست. 

چارلی ویتورث می‌گوید: اگرچه گوگل سرچ کنسول به هیچ وجه راه‌حل مناسبی برای کلیک‌های بدون برند نیست، اما شروع خوبی است و باید هنگامی که عملکرد سئو را تجزیه و تحلیل می‌کنید، از تاثیر سئو بر عملکرد غیر برند دار آگاه شوید. 

برای این کار با Google Search Console به راحتی می‌توانید کلیک‌ها را ردیابی کنید و با اجزای خود ارتباط داشته باشید. 

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

7- ترافیک ورودی بدون برند

یکی از مواردی که باید در هر گزارش سئو وجود داشته باشد، ترافیک بدون برند است. به عبارت دیگر ترافیک از جستجو‌های سرچ ارگانیک که حاوی نام تجاری وب‌سایت شما نیست. 

لینکلن رینهارت در این باره می‌گوید:  یک وب‌سایت همیشه در جستجوی ارگانیک، رتبه بالایی برای نام تجاری خود دارد. سئو واقعاً می‌تواند بر جستجو‌هایی که نام تجاری ندارند تاثیر بگذارد و یکی از این روش‌ها که منبع اصلی ترافیک سئو و رشد وب‌سایت هستند همین جستجو‌های بدون برند است. 

رینهارت می‌افزاید: برای این داده‌ها، من به کنسول جستجوی Google مراجعه می‌کنم. من درخواست‌های حاوی نام تجاری را حذف می‌کنم. با توجه به این استفاده، جای تعجب نیست که چرا Google Search Console محبوب‌ترین ابزار سئو برای جمع‌آوری داده‌ها از موارد زیر است: 

Google Analytics

Google Search Console

Ahrefs

SEMrush

Moz

Accuranker

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

8- تعداد کلمات کلیدی با ورودی ارگانیک ( طبیعی )

به‌ طور کلی رتبه بندی وب‌سایت با تعداد کلمات کلیدی صورت می‌گیرد. افزایش تعداد کلمات کلیدی به این معناست که شما در حال راه‌اندازی شبکه‌ای بزرگتر هستید و افراد بیشتری برند و نام تجاری شما را مشاهده خواهند کرد. 

مدیسون هالن درباره کلمات کلیدی این توصیه را دارد که بهتر است کلمات کلیدی را گروه ‌بندی کنید. 

جستجوی کلمات کلیدی ممکن است آسان به نظر برسد، ولی اگر می‌خواهید تاثیر سئو بر وب‌سایت خود را تقویت کنید باید کلمات کلیدی ویژگی‌هایی داشته باشند که عبارت‌اند از: 

 1. خلاقانه باشد. 
 2. با هدف جستجو، مرتبط باشد. 
 3. در نوشتار از حجم خوبی برخوردار باشد. 

9- رتبه‌ بندی کلمات کلیدی

تا این‌جا 9 مورد از 37 نکته کلیدی برای داشتن سئو حرفه‌ای را بررسی کرده‌ایم. مورد نهم که باعث می‌شود وب‌سایت شما از سئوی خوبی برخوردار باشد، رتبه ‌بندی کلمات کلیدی است. 

بروس هوگان می‌گوید: یکی از معیار‌هایی که باید در گزارش سئو در هر وب‌سایت گنجانده شود، رتبه‌ بندی کلمات کلیدی است. در واقع این مورد بهترین راه برای نظارت بر پیشرفت سئو شما در بهبود رتبه‌ بندی شما و تشخیص سریع هرگونه تاثیر منفی تغییرات الگوریتم گوگل است. 

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

کلمات کلیدی چگونه در رتبه ‌بندی سئو اثر‌گذار هستند؟ 

همیشه در گزارش سئو ماهانه رتبه ‌بندی کلمات کلیدی برای بالاترین صفحات ترافیک را وارد کنید. این امر موجب می‌شود تا به سرعت علت اصلی افزایش یا کاهش ترافیک ارگانیک را بر اساس کلمات کلیدی که برای ارزیابی عملکرد و تعیین زمینه‌های بهبود مهم هستند، شناسایی کنیم. 

حتماً به صورت هفتگی رتبه ‌بندی جستجو را کنترل کنید. ردیابی و کنترل کلمات کلیدی باعث می‌شود نتایج پیشرفت یا ضعف سئو را با دقت بیشتری تشخیص دهید. 

هنگام ارسال گزارشات سئو، همیشه مهم است که چگونه صفحات فردی در SERP ( صفحه نتایج گوگل ) رتبه‌ بندی می‌شوند و هر کدام از صفحات برای کدام کلمات کلیدی رتبه ‌بندی می‌شوند. هنگامی که به مشتری گزارش رتبه ‌بندی کلمات کلیدی خود را نشان می‌دهید، می‌توانید یک استراتژی در مورد نحوه ایجاد پیوند و ایجاد محتوای جدید در اطراف کلمات کلیدی مورد نظر به منظور افزایش رتبه‌ بندی و ترافیک ارگانیک ارائه دهید. 

 

10- جایگاه رتبه‌ بندی کلمات کلیدی با ورودی متوسط

اندرو بکس می‌گوید: یکی از معیارهایی که باید در گزارش سئوی وب‌سایت گنجانده شود، رتبه ‌بندی متوسط کلمات کلیدی است. وی همچنین معتقد است بهترین گزارشات سئو مربوط به آن‌هایی که عملکرد را به صورت لحظه‌ای نشان می‌دهند، نیست بلکه گزارشی تاریخی که پیشرفت، رتبه ‌بندی و عملکرد کلی وب‌سایت و همچنین روند مثبت وب‌سایت را در یک مدت طولانی نشان می‌دهد، بهترین است زیرا این گزارش باعث اطمینان خاطر کاربر می‌شود. 

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

11- انتخاب کلمه کلیدی کناسب

به ‌طور معمول هنگامی که شما سئوی وب‌سایت را شروع می‌کنید، چندین ماه طول می‌کشد تا به نتایج مطلوب برسید. 

هنگامی که تعداد برداشت اولیه خود را تعیین می‌کنید، مثلاً در نظر می‌گیرید که تعداد X تعداد نمایش در یک بازه زمانی 30 روزه می‌توانید داشته باشید و این تعداد نمایش در 30 روز بیشتر از تخمین شماست. پس می‌توان گفت: گوگل به نتیجه سئوی وب‌سایت پاسخ مثبت داده است. 

همچنین اگر به کار‌هایی که انجام می‌دهید ادامه دهید و بدیهی است که حتما به این کار ادامه می‌دهید، تصورات بیشتری را دریافت خواهید کرد و از این گذشته، شروع به دریافت کلیک خواهید کرد. ممکن است تعداد کلیک در ابتدا کم باشد اما این تعداد به سرعت افزایش می‌یابد. 

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

چرا انتخاب کلمه کلیدی برای سئو وب‌سایت مهم است؟ 

برداشت کلمه کلیدی کمک می‌کند تا موقعیت‌های کلی وب‌سایت، عملکرد کلمات کلیدی را تجزیه و تحلیل کنید و سپس به دنبال راهی برای تبدیل تصورات به کلیک، کلیک به تبدیل و در نهایت تبدیل به سود باشید. 

در غیر این صورت، اگر فقط تعداد بازدیدکنندگان را با همان میزان کلیک و یا نرخ تبدیل افزایش دهید، وقت آن است که کلمات کلیدی و ارتباط محتوا و یا قابلیت استفاده از وب‌سایت را بررسی کنید. 

کنترل برداشت کلمه کلیدی هم برای تجارت الکترونیک، وب‌سایت‌های شرکتی، پورتال‌های دولتی، وبلاگ‌های شخصی و حتی برای فرودهای یک صفحه‌ای بسیار خوب عمل می‌کند و نیازی به هیچ ابزار و تبلیغ پولی ندارد. تنها چیزی که نیاز دارید دسترسی به Google Search Console است. 

 

12- روند‌ حجم جستجو

هنگام وارد کردن داده‌های کلمه کلیدی در گزارش سئو خود، بن کاپو افزودن میزان جستجو را توصیه می‌کند و معتقد است: رتبه ‌بندی کلمات کلیدی با ترافیک ورودی کم تقریباً اتلاف وقت و تلاش بیهوده است. 

برخی از شرکت‌هایی که در بحث سئو فعالیت دارند، سعی می‌کنند با نشان دادن رتبه‌بندی کلمات کلیدی و عبارات کلیدی که در جستجو‌های ارگانیک کاربران اینترنت استفاده نمی‌شود، نظر مشتریان خود را جلب کنند. 

اگر می‌خواهید یک سئو مفید برای وب‌سایت ایجاد کنید، باید جستجو‌های کم حجم و زیاد را هدف قرار دهید. اما به گفته الکساندر دی ریدر شما نباید فقط حجم جستجو برای یک کلمه کلیدی را گزارش دهید. شما باید الگوهای روند حجم جستجو را وارد کنید؛ زیرا شما نمی‌توانید نتایج تعداد بازدیدکنندگان جستجوی ارگانیک را بدون روند‌های حجم جستجو تفسیر کنید. 

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

13- تبدیل کاربران از ترافیک ارگانیک

برایان بارویگ در مورد بازاریابی دیجیتال می‌گوید: به عنوان بازاریاب، باید بتوانید ROI ماهانه‌ای را که برای مشتریان ارائه می‌دهید تعیین و بررسی کنید. ممکن است این کار برای برخی از افراد بسیار دشوار باشد، اما بسیاری از اوقات مشاغل کوچک یا وقت ندارند یا نمی‌دانند چگونه مشتریان جدید خود را جذب کنند. 

نمایش مجموع امتیازات در هر ماه بهترین راه‌حل است. زیرا نظر مشتریان را در مورد کسب و کار شما ارائه می‌دهد که با این کار می‌توانید کسب و کار خود را گسترش دهید و اگر هم این اتفاق نیفتد حداقل می‌توانند روند ماهانه Total Leads را مشاهده کنند. 

نکته اصلی در اینجا تماس‌ها است زیرا نمی‌توانید روند فروش مشتری را کنترل کنید. با این حال، می‌توانید مشکل را با داده‌های تبدیل شده نشان داده و برطرف کنید. 

آیلند در مورد تبدیل از ترافیک ارگانیک می‌گوید: در واقع مشتریان شما به میزان فروش و تماس‌ها اهمیت می‌دهند. در نتیجه اگر نتوانید تعداد مخاطبین حاصل از تلاش‌های سئو خود را نشان دهید، پس مدت زیادی موفق نخواهید بود. 

نکته اصلی این است که شما نمی‌توانید تمام روند فروش را کنترل کنید. بنابراین می‌توانید مشکل را با داده‌های تبدیل نشان داده و برطرف کنید. 

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره با ارائه گزارش های آماری سئوی سایت شما میتواند به شما در بهبود رتبه سایت تان کمک کند.

02166578201

منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

14- نرخ تبدیل کاربران به مشتری

هر گزارش سئو باید نرخ تبدیل وب‌سایت را نشان دهد. باید اطمینان داشته باشید که برای پیگیری اهداف تجارت الکترونیکی Google Analytics تنظیمات لازم را دارید. 

اگر تنظیمات را داشته باشید می‌توانید از مسیر Overview به Ecommerce یا Conversions بروید و برای مشاهده داده‎‌های مربوط به تبدیل افرادی که از طریق موترو‌های جستجو به سایت شما وارد شده‌اند، روی بخش ترافیک ارگانیک کلیک کنید. 

نکته مهم در بخش نرخ تبدیل این است که مراقبت از نرخ تبدیل برای نشان دادن تأثیر کاری که انجام می‌دهید بسیار عالی است. 

 

15- صفحات فرود برتر

یک گزارش سئوی حرفه‌ای باید دارای بالاترین سود و بازدیدکنندگان از صفحه فرود باشد. زیرا در مواجه با هزاران وب‌سایت و نشانی اینترنتی، تصمیم ‌گیری بسیار دشوار است و توجه به تعداد بازدیدکنندگان از اهمیت بالایی برای فرود کاربر به وب‌سایت شما برخوردار است. 

 

16- ترافیک ورودی به سایت شما به صورت کلی

جستجوی مقدار ترافیک از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا هدف اصلی سئو ارائه ترافیک هدفمند است. درست است که تبدیل و فروش نتایج نهایی هستند؛ اما چیزی نیست که تیم سئو بتواند کنترل کند. بنابراین ارزش ترافیک جستجو، ارزشی است که تیم سئو به یک کسب و کار ارائه می‌دهد.

 

17- سرعت سایت

سایت‌هایی که به سرعت بارگیری می‌شوند در مقایسه با سایت‌های مشابه که از نظر سرعت بهینه نشده‌اند دارای رتبه سئو بالاتری هستند. گزارشات سرعت صفحات جداگانه می‌تواند به شما کمک کند تا نمره سئو خود و سرعت بارگذاری وب‌سایت خود را بررسی کنید. این عامل برای رشد مشاغل کوچک یا کمک به پیشرفت شرکت‌های بزرگ و متوسط ​​بسیار اهمیت دارد. 

فرانک اسپیر به سئوکاران توصیه می‌کند: همیشه باید سرعت صفحه را در گزارشات سئو خود لحاظ کنید. 

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

18- بک لینک های سایت

اریک ملمر در مورد اهمیت بک‌لینک می‌گوید: حداقل موردی که باید یک گزارش سئو داشته باشد، بک ‌لینک‌ها هستند. 

بک‌ لینک‌ها یا دامنه‌های ارجاعی به دامنه وب‌سایت شما ارزش می‌دهد به عبارت دیگر بک ‌لینک به جذب مخاطب کمک می‌کند که این یکی از معیار‌های مهم برای جذب مخاطب است. زیرا بک‌ لینک محتوا، محصولات و ... را به مخاطبان وب‌سایت نشان می‌دهد. 

همچنین ملمر ادامه می‌دهد: اگر بتوانید با افراد ارتباط برقرار کنید به مخاطب نشان می‌دهد که برای آن‌ها ارزش قائل شده‌اید و احتمال بیشتری وجود دارد که آن‌ها با شما ارتباط برقرار کنند و در نتیجه شما می‌توانید ترافیک بیشتری بدست‌آورید. 

 

19- فهرست زنجیره‌ های تغییر مسیر ( ریدایرکت ها )

در اینجا به 19  نکته از 37 نکته کلیدی برای داشتن یک گزارش سئوی حرفه‌ای رسیده‌ایم. 

جیل کارن در مورد زنجیره‌های تغییر مسیر می‌گوید: تنها چیزی که هر گزارش سئو باید از آن برخوردار باشد، لیستی از هر تغییر مسیر یا زنجیره‌های تغییر مسیر است که در حال رخ دادن هستند. 

لیست زنجیره‌های تغییر مسیر موردی است که صاحبان وب‌سایت دارند، ولی نمی‌دانند که بر وب‌سایت آن‌ها تأثیر منفی می‌گذارد. 

 

20-  جستجوی داخلی سایت

 جوردن ویلسون می‌گوید: هر گزارش سئو باید شامل درخواست‌های جستجوی داخلی سایت باشد.  

جستجوی داخلی وب‌سایت، در اصل یک گروه تمرکز کوچک برای وب‌سایت شما هستند. که این پرس و جو‌ها یک منبع عالی برای هدایت ایجاد محتوا و توسعه کلمات کلیدی جستجوی پولی هستند. 

 

21- تجزیه و تحلیل رقبا 

ایرنا زون بنیوف در مورد رقبا می‌گوید: هر گزارش سئوی حرفه‌ای باید موقعیت کلمات کلیدی خود را با موقعیت کلمات کلیدی رقبا بسنجید. این امر به شما کمک می‌کند تا استراتژی و اقدامات بعدی برای بهینه ‌سازی وب‌سایت خود را برنامه ‌ریزی کنید.  

با این سنجش می‌توانید نحوه تغییر موقعیت‌ها در زمان را مشاهده کرده و اقدامات سئو خود را بهینه کنید. 

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

22- مدت زمان ماندن کاربر در سایت ( Time On Site )

 طبق نظریه اندی کرستودینا: زمان ماندن کاربر در سایت یک معیار کم ارزش اما فوق‌العاده مهم است؛ زیرا این مورد تنها تعامل کاربر با وب‌سایت شماست که با کیفیت ارتباط دارد و یک عامل رتبه ‌بندی احتمالی جستجو است. 

در واقع زمان اقامت متوسط ​​زمانی است که بازدیدکننده جستجو را انجام می‌دهد. زمان ماندگاری را برای URL‌های خاص بررسی کنید. اگر موردی کمتر از میانگین وب‌سایت است با افزودن جزئیات، داده‌ها، مثال‌ها یا نقل‌قول‌های مشارکت‌کننده، آن صفحات را بهبود بخشید.

 

23- گوگل برای کسب و کار من

آیا شما در وب‌سایت خود خدمات سئو محلی ارائه می‌دهید؟ فهرست‌های Google برای کسب و کار من احتمالاً بخشی از ارائه خدمات شما هستند. 

نما‌های نمایه گوگل ثابت می‌کند که کار شما علاوه بر ترافیک ارگانیک به وب‌سایت آن‌ها، آگاهی از نام تجاری را نیز ارائه می‌دهد. همچنین به تشخیص مشکلات مربوط به نرخ کلیک و هرگونه مشکل در بررسی‌های آنلاین کمک می‌کند. 

 

24- ارائه گزارش کلی

مایکل فیلد می‌گوید: وقتی در حال ایجاد یک گزارش برای سئو هستید، شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) باید برای کسانی که آن را می‌خوانند روشن باشد.

من گزارش‌های سئو را که مشاهده می‌کنم، اغلب بدون تمرکز و مقایسه داده‌ها بدون بیان روشن گزارش داده شده‌اند. 

فیلد همچنان ادامه می‌دهد که: گزارش‌هایی که دارای KPI هستند باید با هدف تجدید نظر شده برای سنجش پیشرفت همراه باشد. در اختیار داشتن این گزارش به شما امکان می‌دهد به سرعت در مورد مواردی که از انتظارات خود یا تیم خود عقب هستید پیش بروید.  

هیچ چیز بدتر از داشتن یک گزارش سئو که با آمار و اطلاعات داده‌ها پر شده است، نیست که هیچ تجزیه و تحلیلی به همراه ندارد. جاشوا والر می‌افزاید: برای اینکه مشتری به یک گزارش سئو اهمیت دهد، باید ارتباط برقرار کند که چرا اعداد مهم هستند و چه کار‌هایی می‌توان برای بهبود آن انجام داد. 

 

25. مقایسه‌ های ماهانه، سه ماهه یا سالانه سئوی سایت

 اینکه سئوکار مقایسه ماهانه، سه ماهه و سالانه داشته باشد. این امر به مرور رشد وب‌سایت شما را به مشتری نشان می‌دهد که علاوه بر ایجاد اعتماد باعث ترغیب مطالعه آن توسط مشتری می‌شود. 

همچنین ریس مک می‌گوید: دوست دارد از معیار‌های تعیین شده در همه زمینه‌ها استفاده کند، مانند: کل بازدیدکنندگان، بازدیدکنندگان منحصر به فرد، نرخ بازگشت و زمان صرف شده در صفحه. 

 

26- کلیدواژه ‌های برتر

تونی مستری می‌گوید: تعداد سه کلمه کلیدی اصلی باید در هر گزارش سئو وب‌سایت گنجانده شود. این یک مرحله معمولی ​​است که می‌تواند نشان دهد آیا استراتژی سئو شما به خوبی کار می‌کند یا خیر. همچنین نشان می‌دهد که شما تخصص، اقتدار و اعتماد لازم را برای نشان دادن کلمات کلیدی تجاری مورد نظر خود ایجاد می‌کنید.  

 

 ارائه گزارش های اماری سئو

 

27- قدرت لینک ها 

ارزش پیوند یکی دیگر از نکاتی است که در داشتن سئوی حرفه‌ای به شما کمک می‌کند. Jared Carrizales در این‌باره می‌گوید:  من شخصا از محاسبه ارزش پیوند وب‌سایت لذت می‌برم. زیرا می‌تواند در گزارش سئو و همچنین در فرآیند فروش مورد استفاده قرار گیرد. روش‌های زیادی برای محاسبه این مورد وجود دارد؛ اما من از معیار ارزش ترافیک Ahref استفاده می‌کنم. 

محاسبه ارزش پیوند در گزارش سئو می‌تواند به وضوح نشان دهد که هر پیوند چقدر می‌تواند ارزشمند باشد. همچنین باید به طور مستمر محاسبه شود و می‌تواند نشان دهد که چگونه یک تلاش ارزشمند برای سایت‌هایی است که در مراحل اولیه بازاریابی دیجیتال خود هستند.  

 

28- نرخ پرش

آرش قائمی می‌گوید: نرخ پرش و معیار‌های UX بسیار مهم هستند، اما در سئو به اندازه کافی مورد استفاده یا مورد بررسی قرار نگرفته‌اند. هدف از بهبود رتبه‌بندی شما این است که در مقابل کاربران مناسب قرار بگیرید تا آن‌ها روی نتایج شما کلیک کنند. گوگل انواع معیار‌های UX را که احتمالاً ما حتی از آن‌ها اطلاع نداریم را نیز ثبت می‌کند.  

 

29- رفتار کاربر

جان دوناچی می‌گوید: رفتار کاربران یکی از معیار‌هایی است که برای ما اهمیت بیشتری دارد. زیرا رفتار کاربر، اثربخشی محتوای ما را نشان می‌دهد. وقتی با صفحه فرود، صفحه خروج، نرخ پرش و مدت زمان ماندگاری کاربر در وب‌سایت ترکیب شود می‌توانیم بهتر بفهمیم که آیا با محتوای خود به نتیجه دلخواه رسیده‌ایم یا نه. 

 

30- درآمد

پل مارتین از PeriscoPe می‌گوید: مناسب‌ترین معیار در نهایت، معیار پول و درآمد است. اما کازیمیر چوک نظریه متفاوتی دارد و می‌گوید: من پیشنهاد می‌کنم که برای تأثیر تلاش‌های خود، ردیابی و کنترل نتایج سئو را شروع کنید. 

 

31- ارزش هدف

مارک رزورث می‌گوید: اهداف، درآمد از هر هدف، معیار‌های درآمد همگی مهم هستند اما در حالت ایده‌آل، ارزش درآمد به هدفی اختصاص داده می‌شود که امکان گزارش ROI را در سطح تجاری فراهم کند.  

 

32- اعتبار دامنه

دن لسی می‌گوید: در مورد قدرت دامنه، اگر فقط بخواهم یک معیار را برای نشان دادن عملکرد خوب یک وب‌سایت بیان کنم، قطعاً همین ویژگی قدرت دامنه می‌باشد. 

هر زمان که اعتبار دامنه شما بالاتر می‌رود، رسیدن به مراحل بعدی سخت می‌شود. بنابراین دستیابی به اعداد بالا واقعاً دشوار است. اما هنگامی که به یک حوزه دامنه بالا دست یافتید، سایر موارد بسیار ساده‌تر می‌شود. از جمله رتبه ‌بندی وب‌سایت خود برای برخی از کلمات کلیدی محبوب. 

 

33- تعداد صفحات بازدید شده

Toni JV می‌گوید: ما می‌خواهیم پیگیری کنیم که چه صفحاتی از نظر ترافیک بهترین عملکرد را دارند. به این ترتیب، ما می‌توانیم بفهمیم مخاطبان مورد نظر به چه چیز‌هایی علاقه دارند و محتوای آینده را به گونه‌ای بهینه کنیم که برای آن‌ها جذاب‌تر باشد.  

 

34- کلیک ‌ها

 در مورد اهمیت کلیک برای داشتن سئوی حرفه‌ای، الکس داروین می‌گوید: یک وب‌سایت نمی‌تواند تنها بر روی نمایندگی برند متکی باشد. به همین دلیل مهم است که در مورد تعداد کلیک‌های ارگانیک که از جستجو‌ها با هدف تجاری انجام می‌شود نظارت داشته باشد. 

شما باید عبارات جستجوی برجسته شده توسط کنسول جستجو را طبقه‌بندی و بررسی کنید که آیا کلیک‌های تجاری مشتری شما در طول زمان بهبود می‌یابد یا خیر؟ 

 

35- ورودی‌ های ارگانیک ( طبیعی )

ورودی‌های ارگانیک اغلب معیاری هستند که سئوکاران آن‌ها را نادیده می‌گیرند. این نظریه‌ای است که کالین تیت درباره اهمیت ورودی‌ها داده است. 

بازدید از صفحات کم قدرت برای رتبه ‌بندی برای عبارات جستجوی متنوع‌تر و مهم‌تر است. مشاهده افزایش کلی ترافیک ارگانیک علاوه بر تقویت‌کننده بزرگ برای سئوی وب‌سایت به مشتری در گزارش دادن و ارائه نظر نیز پر و بال می‌دهد. 

 

36- روند رشد URL

 Apostolis Lianos می‌گوید: نشانی‌های وب، بیشترین درصد افزایش در کلیک را دارند.  

 

37- مراحل بعدی خود را لیست کنید

اندی چادویک در مورد اهمیت سئوی حرفه‌ای می‌گوید: چیزی که برای من شگفت‌آور است این است که بسیاری از سئوکاران و افراد صاحب وب‌سایت، گزارش سئو خود را از دست می‌دهند. 

گزارش سئو، رتبه‌ بندی کلمات کلیدی، افزایش یا کاهش ترافیک ارگانیک و خطا‌هایی که در سرچ کنسول ممکن است به آن برخورد کنید را ارائه می‌دهد. اما اگر اقدامات و معیار‌هایی که باید انجام دهید را رعایت نکنید و برای کاربر خود آن‌ها را گزارش ندهید، چه فایده‌ای دارد؟ 

آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره با ارائه گزارش های آماری سئوی سایت شما میتواند به شما در بهبود رتبه سایت تان کمک کند.

02166578201

منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

 

هم اکنون درخواست ارائه گزارش های آماری سئو با 37 فاکتور کلیدی خود را ثبت نمایید