اس ام اس مارکتینگ

 

 
 

 

 

 

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با شماره  02166578201  تماس بگیرید تا همکاران ما یک مشاوره مخصوص کسب و کار شما به شما ارائه دهند.

گاهی یک تماس ساده می تواند کسب و کار شما را بهبود ببخشد.

 

 

  بازاریابی پیامکی

در این قسمت از رادیو وبچاره به بررسی بازاریابی پیامکی پرداختیم، امیدواریم از شنیدن آن لذت ببرید

 

 

 

 

 

 

  اس ام اس مارکتینگ

 

 

 بازار یابی پیامکی چیست؟

اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی به معنای ارسال پیام های کوتاه به منظور معرفی محصول، کسب و کار یا برند و یا آگاهی مشتریان از پیشنهادات و تخفیفات مربوط به کار شما است.

از آنجا که استفاده از تلفن همراه به صورت روزمره تبدیل به یکی از نیازهای اساسی افراد شده است، در نتیجه می توان با استفاده از بازاریابی پیامکی از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد. 

 

 

مزایای بازاریابی پیامکی

 

1- نرخ تعامل در بازاریابی پیامکی بسیار بالا است

از آنجا که میزان استفاده افراد از تلفن همراه بسیار زیاد است، تنها با استفاده از یک متن بسیار خوب می توانید نرخ تعامل بسیار بالایی را در مقایسه با سایر روش ها به دست آورید.

 

 

 

  اس ام اس مارکتینگ

 

 

 

2- نتایج آن قابل پیگیری است

بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ از جمله روش هایی است که نتایج آن قابل پیگیری، بررسی و تحلیل است. این پیگیری و تحلیل موجب می شود که شما بتوانید نتایج را برای کمپین های بعدی بهبود ببخشید.

 

3- امکان استفاده از محتوای تعاملی

در استفاده از بازاریابی پیامکی می توانید پیام هایی به کار ببرید که مخاطب شما در هنگام مشاهده آن پیام، با کسب و کار شما تعامل مشخصی داشته باشد.

این تعامل می تواند استفاده از کد تخفیف، کلیک بر روی یک لینک، عضویت در یکی از شبکه های اجتماعی یا مواردی از این قبیل باشد.

 

 

  اس ام اس مارکتینگ

 

 

 

4- صرفه جویی در زمان و هزینه

در اغلب روش های بازاریابی شما به زمان زیادی برای تعیین استراتژی و پیاده سازی آن نیاز دارید. برای مثال در ایمیل مارکتینگ و یا ویدیو مارکتینگ نیاز به طراحی های گرافیکی خواهید داشت که بسیار زمانبر اند. علاوه بر آن هزینه انجام چنین تبلیغاتی نیز به مراتب بالاتر است.

 

در مقابل استفاده از بازاریابی پیامکی در زمان و هزینه شما صرفه جویی خواهد کرد. چراکه به طراحی گرافیکی، تولید ویدیو و یا سایر طرح ها نیازی ندارد و تنها با نوشتن یک متن کوتاه تبلیغاتی می توانید به هدف خود برسید.

 

  اس ام اس مارکتینگ

 

انواع اس ام اس مارکتینگ

 

برای انجام بازاریابی پیامکی از دو استراتژی می توان استفاده کرد. این استراتژی ها بنا به دوره های مختلف فعالیت کسب و کار شما و یا وابسته به اهداف بازاریابی شما می توانند استفاده شوند.

 

تبلیغات انبوه با پیامک

در این روش بازاریابی، شما پیامکی را طراحی کرده و برای بازار هدف خود ارسال می کنید.

این کار با کمک بانک شماره های تلفن همراهی که توسط شرکت های این حوزه تهیه شده انجام می شود.

شما فقط می دانید که این بانک شماره ها به کسب و کار و گروه مشتریان شما مربوط هستند ولی از اینکه هر کدام از مشتریان چه واکنشی نسبت به تبلیغ شما خواهد داشت چیزی نمی دانید. 

 

اگر در متن پیام خود از مخاطب بخواهید که به پیام شما با ارسال یک کلمه و یا شماره پاسخ دهد، می توانید مخاطبانی را شناسایی کنید که تبلیغ و یا هر نوع اطلاعیه دیگر شما را خوانده و با آن ارتباط برقرار کرده اند. در نتیجه برای مراحل بعدی ارسال پیامک ها می تواند از آنها بیشتر استفاده کرد.

 

 

 

  اس ام اس مارکتینگ

 

 

 

بازاریابی پیامکی هدفمند

در این مدل از بازاریابی پیامکی، شما فقط برای آن دسته از کاربرانی پیامک های تبلیغاتی ارسال می کنید که قبلا اجازه این کار را به شما داده اند.

در این روش از طریق تکنیک های مختلفی می توانید شماره های افراد را جمع آوری کنید. ا

ز جمله این روش ها می توان به مواردی اشاره کرد که از طریق فرم های موجود بر روی وب سایت خود، شماره افراد را در هنگام عضویت یا ثبت نام با خواست خود آنها اخذ می کنید. 

 

اگر یک وب سایت فروشگاهی دارید، با گرفتن شماره تلفن مشتریان خود در زمان خرید می توانید پیشنهادات ویژه، تخفیف ها و همچنین اطلاعات مربوط به روند خرید را برای آنها پیامک کنید.

اگر پیامک های ارسالی شما مربوط به خریدهای قبلی مشتری باشد و یا اینکه در هر مرحله از خرید، اطلاعات لازم را در اختیار مشتری قرار دهید، اعتبار برند خود را نزد مشتری بسیار بالا می برید.

این موضوع همچنین در اعتمادسازی برای مشتری نیز بسیار حائز اهمیت است.

 

 

  اس ام اس مارکتینگ

 

مراحل انجام بازاریابی پیامکی

 

1- تعیین مخاطب:

در اولین قدم باید در مورد مخاطبان خود اطلاعات لازم را به دست آورید. باید بدانید که مشتریان بالقوه شما از چه نوع تبلیغاتی استقبال می کنند. شاید استفاده از بازاریابی پیامکی برای گروه انتخابی شما کار درست و به صرفه ای نباشد.

 

2- نوشتن متن پیامک:

تمام تلاش خود را به کار گیرید تا متن جذابی را با استفاده از کپی رایتینگ بنویسید. این متن باید مخاطب شما را کاملا راضی کند تا عمل خواسته شده شما را انجام دهد. حال این عمل خواسته شده می تواند استفاده از یک کد تخفیف، اطلاع رسانی یک رویداد خاص و یا حتی کلیک بر روی یک لینک باشد.

 

3- انتخاب بهترین زمان برای ارسال:

با توجه به نوع مخاطبتان، باید بهترین و بهینه ترین زمان ارسال پیامک را انتخاب کنید. این کار با تعریف پرسونای مخاطب و همچنین مطالعه در مورد آن می تواند حاصل شود.

 

4- بررسی نتایج به دست آمده:

مرحله آخر از هر فرآیندی، تحلیل نتایج به دست آمده از آن فرآیند است. نتایج را بررسی و تحلیل کنید و برای کمپین های بعدی سعی کنید حالت های بهینه تری را ایجاد کنید.

 

  اس ام اس مارکتینگ

موارد استفاده از بازاریابی پیامکی

 

آژانس های مسافرتی:

این شرکت ها از جمله کسب و کارهایی هستند که بیشترین نفع را از بازاریابی پیامکی خواهند برد. ارسال پیامک چه به صورت انبوه و چه به صورت هدفمند و اجازه ای می تواند برای آنها نتایج بسیار خوبی را رقم بزند.

 

اطلاع از روند طی شده توسط محصول بعد از خرید:

اگر بعد از آنکه مشتری بر روی دکمه خرید کلیک می کند، لحظه به لحظه از طریق پیام کوتاه در جریان این موضوع قرار بگیرد که محصول خریداری شده در چه مرحله ای است، این موضوع در اعتماد سازی مشتری نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد. 

 

برای ارتباطات درونی سازمان های بزرگ:

شرکت های بزرگ با تعداد کارمندان بسیار بالا می توانند از سیستم ارسال پیامک برای ارتباط با اعضای سازمان استفاده کنند. از طریق چنین روشی، مدیر سازمان می تواند مطمئن باشد که اطلاعیه های مهم در زمان درست به دست کارمندان رسیده است.

 

 

 

  اس ام اس مارکتینگ

 

 

 

 

اطلاع از طرح های تخفیفی:

گاهی جهت مناسبت های خاص، طرح های تخفیفی برای محصولات یا خدمات خاصی در نظر گرفته می شود که می توان با استفاده از اس ام اس مارکتینگ، کاربران خود را از وجود آن اگاه کرد.

 

وفادارسازی مشتریان قبلی:

برای مشتریان قبلی خود محصولات و خدمات اختصاصی با قیمت های اختصاصی در نظر گرفته و برای آنها ارسال کنید. این کار موجب می شود که کاربر حس ارزشمندی کند و نسبت به شما و کسب و کارتان وفادارتر شود.

 

مشتری سازی:

با استفاده از بانک اطلاعاتی شامل شماره تلفن افراد مختلف، کاربران را از وجود برند و کسب و کار خود آگاه کنید و محصولات و خدمات خود را به آنها معرفی نمایید.وب چاره چگونه با بازاریابی پیامکی به شما کمک خواهد کرد

 

مجموعه وب چاره با بهره گیری از تیمی با تجربه در این حوزه می تواند استراتژی کلی برای بازاریابی پیامکی شما ارائه دهد و برای بهینه ترین نتایج تلاش کند.

تیم مارکتینگ ما با سال ها تجربه در انواع حوزه های مارکتینگ، می تواند بهترین سرویس ها را برای شما انتخاب کرده و بهترین روش را برای فروش بیشتر شما یا برندسازی کسب و کارتان انتخاب کند.

 

منتظر شنیدن صدای شما هستیم

02166578201

هم اکنون درخواست اس ام اس مارکتینگ خود را ثبت نمایید