بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی و پیامکی

 

 

 

 

 

 

 

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با شماره  02166578201  تماس بگیرید تا همکاران ما یک مشاوره مخصوص کسب و کار شما به شما ارائه دهند.

گاهی یک تماس ساده می تواند کسب و کار شما را بهبود ببخشد.

 

 

 

 

 ایمیل مارکتینگ

 

 

 

ایمیل مارکتینگ یکی از موثرترین روش ها در وفادارسازی هرچه بیشتر مشتریان و یا کاربران کسب و کار شما است.

ایمیل از زمان گسترش استفاده از اینترنت همواره از پرکاربردترین روش های انتقال اطلاعات بوده است که علیرغم شکل گیری روش های دیگری برای انتقال داده ها، هنوز هم بسیاری از افراد از ایمیل استفاده کرده و ایمیل برای آنها از سندیت و رسمیت بیشتری برخوردار است.

 

شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که استفاده از ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی برای کسب و کارها در حال منسوخ شدن است ولی اگر کمی به تجربه افراد در اطراف خود توجه کنید می بینید که افراد بسیار سریع تر از گذشته ایمیل های خود را چک می کنند و موارد مهم را مطالعه می کنند. در نتیجه فقط کافی است که موضوع و مطالب ایمیل شما توجه مخاطب را جذب کند.

 

سرویس های زیادی برای ارائه بازاریابی ایمیلی برای کسب و کار شما وجود دارند که امکانات خوبی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره در تلاش است تا با انتخاب بهینه ترین طرح های بازاریابی ایمیلی و همچنین طراحی کمپین ها و ایمیل های اثربخش، به کسب و کار شما کمک کند.

 

 ایمیل مارکتینگ

 

روش کار بازاریابی ایمیلی

 

1- تعیین استراتژی ایمیل مارکتینگ کسب و کار

قبل از هر چیز تعیین کنید که برای چه هدفی قرار است بازاریابی ایمیلی انجام دهید. هدف شما می تواند در راستای ایجاد و افزایش ترافیک سایت باشد و یا اگر در ابتدای راه کسب و کار خود هستید ممکن است به دنبال شناسایی مشتریان جدید باشید.

اگر از قبل نیز صاحب کسب و کار باشید احتمالا به دنبال توسعه و ارتقا فروش و حفظ مشتریان وفادار خود هستید. بهبود کیفیت پایگاه داده نیز می تواند از جمله اهداف شما در این مدل بازاریابی باشد.

 

 

2- انتخاب ابزار بازاریابی ایمیلی مناسب

سرویس های ایمیلی زیادی در حال حاضر در دسترس است. در این مرحله با توجه به تعیین هدف خود و ویژگی های مورد نیاز باید ابزار مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ابزاری که انتخاب می کنید ویژگی های بسیاری دارد که برخی از آنها رایگان و برخی با پرداخت هزینه است. بهتر است ابزار انتخاب شده، حداکثر ویژگی ها را برای رساندن شما به هدفتان داشته باشد.

 

 

3- ایجاد لیست ایمیل

برای جمع آوری ایمیل مشتریان می توانید یک باکس برای ثبت نام جهت دریافت خبرنامه در سایت خود تعبیه کرده تا کاربران با میل خود ایمیلشان را برای شما ارسال نمایند.

از جمله روش های دیگری که می توان از طریق آن به تشکیل لیست ایمیل پرداخت می توان به دریافت ایمیل بازدیدکنندگان از غرفه در همایش های مرتبط اشاره کرد.

برای کسب و کار خود در نمایشگاه های مختلف غرفه بگیرید و از بازدیدکنندگان بخواهید اطلاعات تماس خود از جمله ایمیلشان را در اختیار شما بگذارند. برای آنکه این کار را انجام دهند نیاز است تا ویژگی ارزشمندی را در اختیار آنها قرار دهید.

 

 ایمیل مارکتینگ

 

4- نوشتن ایمیل و ارسال آن

در مورد ویژگی های مخاطبان مورد نظر خود خوب فکر کنید. قرار است این ایمیل برای چه کسانی ارسال شود. بعد از شناسایی آنها نوبت به طراحی یک ایمیل می رسد. طراحی ظاهری یک ایمیل نیز از جمله موارد مهم در بازاریابی ایمیلی است. استفاده از تصاویر، دکمه ها و تیترهای جذاب می تواند مخاطب را وادار به مطالعه ایمیل کند. بعد از طراحی ایمیل مورد نظر و نوشتن متن های مربوط به آن، ایمیل شما برای ارسال آماده است.

 

5- تحلیل نتایج به دست آمده

بعد از ارسال ایمیل، تمامی نتایج بدست آمده را مورد تحلیل قرار دهید. لیست ایمیل های خود را بهینه سازید و کاربرانی که به ایمیل شما واکنش نشان داده اند را شناسایی کنید.

 

 ایمیل مارکتینگ

 

انواع بازاریابی ایمیلی

 

 • ارسال خبرنامه

ارسال خبرنامه های هفتگی، ماهانه و یا سه ماهه موجب می شود که کاربران از تغییرات جدید سایت شما آگاه شوند. از آن گذشته این روند موجب می شود که کاربران بدانند که سایت شما زنده است و به صورت مداوم فعالیت دارد. در نتیجه بسیار راحت تر به شما اطمینان خواهند کرد. • اتوماسیون ایمیل مارکتینگ

شما می توانید در مراحل مختلف تعامل کاربر با وب سایت خود از ایمیل های اختصاصی استفاده کنید. این کار موجب ایجاد اعتماد در کاربر شده و حتی در اعتباربخشی به برند شما نیز نقش مهمی را ایفا می کند. برای مثال در موارد زیر می توان از اتوماسیون ایمیل مارکتینگ استفاده کرد:

 • زمانی که شخصی در سایت شما ثبت نام می کند می توانید بحث اعتبارسنجی و ارسال کد اکتیویشن را از طریق ایمیل انجام دهید.
 • در صورت تکمیل ثبت نام توسط کاربر می توانید برای وی پیام خوش آمد گویی ارسال کنید.
 • اگر کاربری، مراحل خرید خود را نیمه کاره رها کرد، برای او ایمیل راهنمایی و کمک ارسال کنید.
 • اگر کاربری، مدتی پس از خرید به سایت شما مراجعه نکرد، می توانید با ارسال پیشنهادات تکمیلی و یا تخفیف های ویژه او را به سایت خود بازگردانید.

 ایمیل مارکتینگ

 

بازدهی بیشتر ایمیل مارکتینگ

 

برای آنکه ایمیل های شما بازدهی بیشتری داشته باشد بهتر است موارد زیر را تا حد امکان رعایت نمایید:

۱- سعی کنید خود را به جای مشتری گذاشته و مانند او فکر کنید

۲- برای انتخاب موضوع خاص و جذاب برای ایمیلتان، زمان بگذارید. 

۳- در طراحی ایمیل، به موضوع ریسپانسیو بودن توجه کنید.

۴- سعی کنید بهترین و بهینه ترین زمان را برای ارسال ایمیل ها پیدا کنید.

۵- با تولید محتوای منحصربفرد، موجب می شوید که کاربر شما ایمیل هایتان را دنبال کند.

۶- در طراحی ایمیل، گزینه‌ای برای عدم دریافت ایمیل‌های آینده برای کاربران خود در نظر بگیرید.

۷- اگر قرار است کاربر از طریق ایمیل به درخواستی از جانب شما واکنش نشان دهد، آن درخواست خود را به‌وضوح در ایمیل بیان کنید.

۸- در توصیف محتوای ایمیل خود شفاف عمل کنید.

 

 ایمیل مارکتینگ

 

ایمیل مارکتینگ وب چاره چه ویژگی هایی را در اختیار شما قرار خواهد داد

 

تعیین استراتژی برای بازاریابی ایمیلی

امکان تشکیل لیست ایمیل به صورت آپلود فایل csv و یا به صورت copy/paste

امکان استفاده از تمپلیت های آماده

امکان ساخت قالب ایمیل به وسیله درگ اند دراپ

امکان افزودن تصاویر و ویدیو شخصی سازی شده به قالب ایمیل

امکان زمانبندی ایمیل

امکان مشاهده آمار بازدید و تعامل نسبت به ایمیل ارسالی

 

منتظر شنیدن صدای شما هستیم

02166578201

هم اکنون درخواست بازاریابی ایمیلی خود را ثبت نمایید