بهینه سازی نرخ تبدیل

بهینه سازی نرخ تبدیل

 

 

 

 

 

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با شماره  02166578201  تماس بگیرید تا همکاران ما یک مشاوره مخصوص کسب و کار شما به شما ارائه دهند.

گاهی یک تماس ساده می تواند کسب و کار شما را بهبود ببخشد.

 

 

 

 

 

  بهینه سازی نرخ تبدیل

 

در این قسمت از رادیو وب چاره به معرفی و بررسی بهینه سازی نرخ تبدیل پرداخته ایم امیدوارم لذت ببرید.

برای شنیدن ان روی دکمه پخش کلیک کنید.

 

 

 

 

  بهینه سازی نرخ تبدیل سایت در آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره

 

بهینه سازی نرخ تبدیل به فرایندی گفته می شود که در طی آن میزان مشارکت بازدید کنندگان وب سایت و یا هر پایگاه دیجیتال دیگر شما را بالا می برد. این مشارکت می تواند پر کردن فرم، ثبت مشاوره، خرید محصول، مشترک شدن مجله و هر مشارکتی باشد که کسب و کار ما از سرنخ های ایجاد شده توسط واحد بازاریابی در کمپین های بازاریابی دیجیتال انتظار دارد تا آن عمل را در محل مورد نظری که از قبل مهیا شده است، انجام دهد.

فرآیند بهینه سازی نرخ تبدیل بیشتر بر روی شناخت رفتار کاربران در وبسایت، واکنش ها و اعمالی که انجام می دهند و مسائلی که باعث عدم تحقق اهداف شما توسط کاربران می شوند، تمرکز داشته و شامل تمام عواملی می شود که ممکن است کاربر در فرآیند خرید و یا انجام دادن فرآیند معمول بر روی وب سایت با آن روبرو شود.

 

تبدیل شدن مشتری به چه معناست؟

در صورتی که کسب و کار شما دارای اهداف از پیش تعیین شده باشد، بازدید کنندگان و یا هر سرنخ دیگری که به وب سایت و یا شبکه های اجتماعی شما می آید در نهایت باید عملی را بر روی وب سایت شما انجام دهد، ماهیت این عمل کاملا به اهداف بازاریابی تیم شما بستگی دارد.

به هر میزان که نرخ تبدیل شدن بازدید کنندگان و سرنخ های ایجاد شده به مشتری در سایت شما بالاتر باشد به تبع آن میزان سود و درآمد شما در کسب و کار بالاتر خواهد بود و به ازای هزینه ثابت برای تبلیغات، سود بالاتری را تجربه خواهید کرد.

 

مثال هایی برای چند مدل مختلف از تبدیل شدن سرنخ ها به مشتری در وب سایت ها:

 

-خرید محصول از وب سایت شما به صورت آنلاین

-مشترک شدن در خبرنامه وب سایت شما

-نوشتن کامنت بر روی پست های وب سایت و شبکه های اجتماعی

-ثبت نام در وب سایت برای گرفتن خدمت 

-مشاهده یک صفحه از وب سایت شما برای مدتی مشخص

-پرکردن فرم تماس با ما در وب سایت

-تماس تلفنی با واحد فروش شرکت

 

  بهینه سازی نرخ تبدیل سایت در آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره

 

چه عواملی بر روی افزایش نرخ تبدیل مشتریان در وب سایت تاثیرگذار هستند؟

 

کیفیت صفحات فرود سایت

یکی از عوامل مهمی که بر روی افزایش نرخ تبدیل تاثیر گذار است، کیفیت و مرتبط بودن صفحه ای از وب سایت است که ما کاربران را بر روی آن اصطلاحا فرود می آوریم که این کیفیت به عوامل بسیار متنوعی وابسته است. 

پارامترهای بسیار مهم و حیاتی در این مساله بیشتر به بحث های فنی و طراحی مربوط می شوند که به عنوان مثال از سمت هاست و میزبانی وب سایت شروع و در نهایت به رنگ و سایز دکمه ای که کاربر می بایست برای خرید و یا ثبت نام بر روی آن کلیک کند، ختم می شود.

 برای بهینه سازی این موارد اصلی می بایست متخصصان مختلفی در تیم شما حضور داشته باشند و یک نفر به تنهایی قطعا از پس انجام کامل و دقیق این کار بر نخواهد آمد. برنامه نویسان و متخصصین طراحی وب سایت، متخصصین فرانت اند، بک اند و در نهایت تیم سئو از جمله اعضای این تیم می باشند.

 

متن ها و محتوای وب سایت

بعد از بحث های فنی و تکنیکال می بایست به موضوع مهم کپی رایت نویسی و تولید محتوای یکتا توجه کرد که در اغلب وب سایت ها متاسفانه مورد غفلت قرار می گیرد. 

نوشتن عنوان های جذاب و مرتبط، روان بودن متن و مرتبط بودن با موضوع مورد انتظار مخاطب، واضح بودن و دو پهلو نبودن کلمات به کار رفته در متن ها، ارتباط ساختاری در متن و تمامی مواردی که در فن نوشتار و تبلیغ نویسی باید رعایت شوند، می تواند اثر مستقیمی بر روی نرخ تبدیل و بهینه بودن یا نبودن این نرخ ایفا کند.

در اغلب موارد با تصحیح و به روزرسانی متن ها و تصاویر موجود در صفحات وب سسیات می توان با کمترین هزینه و زمان، نرخ های تبدیل را بهبود داد.

 

  بهینه سازی نرخ تبدیل سایت در آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره

 

دعوت به عمل (اقدام)

 یکی دیگر از موضوعاتی که در بحث بهینه سازی نرخ تبدیل مورد اغفال قرار می گیرد دعوت مخاطب یا بازدید کننده وب سایت به سمت انجام دادن عملی در وب سایت می باشد. 

 

چند مورد از مواردی که می توان برای مخاطب وب سایت اقدام به عمل تعریف نمود:

1. پر کردن فرم تماس با ما

2. تکمیل فرم برای دیدن مطالب به روز وب سایت

3. دریافت اطلاعات تماس مخاطب در ازای اهدای یک محتوا و یا تخفیف با ارزش

4. انتقال مخاطب به مطالب دیگر در وب سایت برای بالا بردن زمان ماندگاری بازدید کنندگان وب سایت

5. نوشتن نظر بر روی مطلب

6. به اشتراک گذاشتن مطالب در شبکه های اجتماعی

7. اضافه کردن محصول به سبد خرید با به کار بردن موارد بالا و بسیاری موارد دیگر که در صنعت طراحی وب سایت مرسوم است، علاوه بر بهینه سازی نرخ تبدیل وب سایت می توان مخاطب را به سوی دیگر موضوعات سوق داد و با شناخت اطلاعات تماس و مشاهده رفتار کاربر، از حضور وی در وب سایت به عنوان سرنخ برای اهداف بازاریابی در آینده نیز استفاده نمود.

 

سرعت وب سایت 

این روزها کاربران فضای وب به علت بالا بودن تعداد وب سایت ها و مدت زمان حضورشان در فضای اینترنت اغلب منتظر لود شدن سایت هایی با سرعت پایین نمی مانند و با این کار نرخ پرش کاربران وب سایتی که سرعت پایینی در لود شدن دارد به شدت بالا می رود. 

سریع تر باز شدن صفحات وب سایت شما یکی از تاثیرگذارترین پارامترهای موثر بر بهینه شدن نرخ تبدیل مخاطبان سرنخ بوده و در ضمن برای موتورهای جستجو مانند گوگل یکی از مهم ترین عوامل برای رتبه بندی وب سایت ها با محتوای مشابه می باشد.

شما با انجام دادن کارهای فنی و تکنیکال و همچنین با بهینه کردن سایز محتواهای بصری وب سایت می توانید سرعت سایت را بالا برده و از ریزش کاربران عجول این روزهای دنیای دیجیتال جلوگیری کنید.

 

  بهینه سازی نرخ تبدیل سایت در آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره

 

چرا بهینه سازی نرخ تبدیل مهم است؟

اغلب کسب و کارهای تازه تاسیس بعد از راه اندازی وب سایت، شروع به جذب مخاطب و بازدید کننده بر روی وب سایت می نمایند تا این سرنخ ها بعد از طی کردن مراحلی، تبدیل به کاربر و در نهایت مشتری آن کسب و کار شوند. 

بهینه سازی نرخ تبدیل و تحت نظر گرفتن وب سایت نه تنها منجر به بالا رفتن تعداد مشتریان و خرید در وب سایت شما می شود، بلکه با بهبود تجربه کاربر بر روی سایت می توان تجربه ای ساده و در عین حال کامل را به مخاطبان وب سایت ارائه کرد.

اما مهم ترین مزیت بهینه سازی نرخ تبدیل، افزایش قابل توجه مشتریان نهایی محصولات و یا خدمات شماست که می توانید با هزینه ای ثابت از نظر تبلیغات، سودآوری چندین برابری را در وب سایت خود تجربه کنید.

حذف کردن موارد اضافی، خطاهای رنگ بندی، سایز فونت ها و حتی قرارگیری دکمه در صفحه ای از وب سایت به راحتی می تواند نرخ تبدیل شما را تغییر و بهبود دهد.

 

بهینه سازی نرخ تبدیل برای کدام کسب و کارها مفید است؟

اگر در مراحل اولیه راه اندازی وب سایت خود باشید قطعا به دنبال بالا بردن بازدیدکنندگان وب سایت و در نتیجه آن تعداد مشتریان خواهید بود و به این ترتیب تمام تمرکز بیزینس شما معطوف به تبلیغات و کانال های جذب مشتری خواهد بود. 

 اما اگر قصد دارید کسب و کاری آینده دار و بلند مدت را در پیش بگیرید، بهینه سازی نرخ تبدیل باید از اولین روزهای تاسیس وب سایت در تفکر طراحی و اجرای فنی آن اعمال شود و شما نمی توانید برای شروع به کار این فرآیند زمانی تعیین کنید. 

اما اگر چندین سال از تاسیس وب سایت شما می گذرد و به تعداد ثابتی از مشتریان رسیده اید، پیشنهاد ما برای بالاتر بردن فروش بدون هیچ هزینه تبلیغات اجرای فرآیندهای بهینه سازی نرخ تبدیل وب سایت است. 

 

مهم ترین روش بهینه سازی نرخ تبدیل در وب سایت چیست؟

 یکی از مهم ترین روش های بهینه سازی نرخ تبدیل در وب سایت، تست های a/b هستند که با تغییر تنها یک پارامتر مهم و ثابت نگه داشتن مابقی پارامترها، می توانید بعد از چندین بار تکرار تست بهترین و بهینه ترین حالت را پیدا و در وب سایت اجرا نمایید. به عنوان مثال برای تست دیده شدن دکمه تماس با ما در صفحه اصلی وب سایت شما می توانید با ثابت نگه داشتن سایز و موقعیت دکمه، پارامتر رنگ را به دو رنگ زرد و قرمز تغییر داده و بر اساس نرخ کلیک بالاتر، رنگ بهتر را انتخاب نمایید و این تست را با رنگ های دیگر ادامه دهید تا بهترین و بهینه ترین رنگ برای دکمه تماس با ما را بدست آورید.

 

  بهینه سازی نرخ تبدیل سایت در آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره

 

فرآیند بهینه سازی نرخ تبدیل در وب چاره

برای بهره گرفتن از خدمت بهینه سازی نرخ تبدیل می توانید با شماره تلفن های موجود در صفحه تماس با ما تماس گرفته و یا فرم تماس با ما را تکمیل نمایید تا در اولین فرصت وب سایت شما توسط تیم فنی وب چاره بررسی و راهکارهایی به صورت اختصاصی برای بهینه شدن نرخ تبدیل برای کسب و کار و وب سایت شما توسط کارشناسان ما ارائه و در صورت تایید شما و پس از عقد قرارداد همکاری کوتاه مدت و یا بلند مدت بر روی وب سایت شما اعمال گردد.

 

 

منتظر تماس شما هستیم

02166578201

هم اکنون درخواست بهینه سازی نرخ تبدیل خود را ثبت نمایید