تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل وب چاره

 

 

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با شماره  02166578201  تماس بگیرید تا همکاران ما یک مشاوره مخصوص کسب و کار شما به شما ارائه دهند.

گاهی یک تماس ساده می تواند کسب و کار شما را بهبود ببخشد.

 

در این قسمت از رادیو وبچاره به معرفی و بررسی خدمت تبلیغات گوگل پرداخته ایم امیدوارم لذت ببرید

برای شنیدن ان روی دکمه پخش در زیر کلیک کنید.

 

  تبلیغات گوگل

 

قطعاً شما نیز در هنگام استفاده از موتور جستجوی گوگل، با تبلیغات آن یعنی گوگل ادز روبرو شده اید. تبلیغاتی که شبیه نتایج جستجوی شما ولی در جایگاه های اول از صفحات اول می آیند.

هر کسب و کاری با ورود به فضای آنلاین نیاز به این دارد که خود را به مشتریان بالقوه معرفی کند تا آنها را به مشتریان بالفعل تبدیل نماید.

امروزه روش های زیادی برای بازاریابی دیجیتال به کار گرفته می شود که هر یک به نوبه خود می تواند مشتریان زیادی را به سمت کسب و کار شما روانه کند.

خرید گوگل ادز و استفاده از مزایای گوگل ادز یکی از روش های با بازده بسیار بالا برای کسب و کارها است که اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

تبلیغ در گوگل شاید ابتدا برای شما مبهم به نظر برسد ولی با شناخت این روش از بازاریابی، می توانید به راحتی روند کار آن را درک کنید.

 

تا پیش از آن که بتوان از تبلیغات گوگل استفاده کرد، استفاده از سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو برای دستیابی به رتبه های اول جستجوی گوگل در راس کار متخصصان دیجیتال مارکتینگ قرار داشت.

ولی بعد از معرفی سیستم گوگل ادوردز تمرکز بسیاری از کسب و کارها به آن سو رفت.

چرا که اگر یک کسب و کار بلافاصله بعد از تاسیس وب سایت خود، کار بر روی سئو را آغاز می کرد، در بهترین حالت (در صورت استفاده از سئوی کلاه سفید) در 6 ماه آینده می توانست در برخی موارد در صفحات اولیه جستجوی گوگل دیده شود.

این در حالی است که استفاده از گوگل ادز می تواند به شما کمک کند که همین امروز یا هر زمان دیگری که اراده کنید، در صفحه اول یا دوم جستجوی گوگل قرار گیرید.

 

  تبلیغات گوگل

 

گوگل ادز در بازاریابی کسب و کار شما و دلایل آن

 

1- امکان استفاده از این روش با بودجه اندک:

میزان سرمایه گذاری در این روش از تبلیغات کاملاً به توان مالی شما وابسته است و با مقادیر اندک نیز می توان از آن نتیجه گرفت.

 

2- پرداخت هزینه بعد از رسیدن به نتیجه:

با هر بار نمایش شما در نتایج اول گوگل، هزینه آن طبق موارد مربوطه از حساب شما کسر می شود.

 

3- نمایش تبلیغات در زمان و موقعیت مناسب:

سیستم گوگل ادز در کنار سایر سیستم های گوگل مانند موتور جستجو و حتی گوگل آنالیتیکس، می تواند بهترین نظر را در مورد زمان و موقعیت مناسب برای نمایش کسب و کار شما به مشتری داشته باشد.

 

  تبلیغات گوگل

 

4- قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل:

شما با استفاده از گوگل ادز می توانید در کمتر از چند ساعت، وب سایت خود را در کنار بزرگترین وب سایت ها در صفحه اول گوگل ببینید.

 

5- بازگشت حجم سرمایه مناسب از تبلیغات در گوگل ادز:

اگر کمی به آمارهای مربوط به استفاده از گوگل ادوردز در میان کسب و کارها دسترسی داشته باشید، می بینید که نتایج بسیار خوبی برای فروش آنها حاصل شده است. چراکه وب سایت آنها در هنگام جستجوی مشتری، در نتایج اول به او نشان داده شده و مشتری بر روی آن کلیک کرده و در صورت مناسب بودن وب سایت و روند پرداخت، از سایت خرید کرده است.

 

 

  تبلیغات گوگل

 

 

گوگل ادز چگونه کار می کند؟

سیستم تبلیغ در گوگل یا گوگل ادز، دارای یک سیستم پیشنهاد قیمت یا مزایده است. این سیستم به صورت مدل پرداخت در ازای کلیک یا PPC کار می کند.

به طور ساده می توان گفت که شما در مرحله اول به کلیدواژه های معینی نیاز دارید تا از طریق این سیستم بر روی آنها کار کنید.

بعد از انتخاب کلیدواژه ها، باید برای هریک قیمت (bid) پیشنهاد دهید و بر سر آن کلمه کلیدی با سایرین رقابت کنید.

شما بیشترین قیمتی را پیشنهاد می دهید که می خواهید بر روی آن کلیدواژه سرمایه گذاری کنید. 

 

  تبلیغات گوگل

 

اجازه دهید با یک مثال روند کار را بهتر توضیح دهیم؛ فرض کنید که شما کلیدواژه ای را انتخاب کرده و پیشنهاد قیمتی خود را برای آن 2 دلار تعیین کرده اید.

گوگل طبق محاسبات خود که به عوامل بسیار زیادی وابسته است، قیمت خاصی را برای این کلیدواژه در نظر می گیرد.

اگر قیمت در نظر گرفته شده توسط گوگل کمتر از 2 دلار باشد پس شما شانس به دست آوردن جایگاه برای آن کلیدواژه را خواهید داشت.

ولی اگر قیمتی که گوگل برای آن در نظر گرفته است، بیش از 2 دلار باشد، تبلیغ شما نشان داده نخواهد شد. به طور کلی احتمالاً هرچه bid بالاتری بزنید شانس بیشتری برای نمایش دارید.

 

امتیاز کیفی یا (Quality Score) چیست؟

نکته ای که وجود دارد این است که در سیستم تبلیغات کلیکی گوگل به جز قیمت بالاتر، عامل مهم دیگری برای نمایش در بین تبلیغات وجود دارد و آن امتیاز کیفی (Quality Score) است که توسط گوگل تعیین می شود.

 

این امتیاز در واقع برآیندی از امتیازی است که گوگل در برآورد نوع تبلیغ نویسی، کلیدواژه انتخابی و کیفیت صفحه لندینگ شما در نظر می گیرد.

هرچقدر که این امتیاز از 1 تا 10 به عدد 10 نزدیکتر باشد، امکان نمایش شما در تبلیغات گوگل بیشتر است و از طرف دیگر هرچقدر که این امتیاز کمتر باشد، باید هزینه بیشتری برای تبلیغ خود بپردازید تا نمایش داده شود.

  تبلیغات گوگل

 

 

قیمت گوگل ادز چقدر است؟

هزینه تبلیغ در گوگل ادز برای هر کلیدواژه متغیر است. چرا که هم شما bid متفاوتی برای آن در نظر میگیرید و هم امتیاز کیفی گوگل در هر کلیدواژه برای وب سایت شما متفاوت است.

نکته جالب توجهی که در مورد سیستم قیمت گذاری گوگل ادوردز وجود دارد این است که قیمت برای هر کلیدواژه به صورت مداوم در حال تغییر است و ممکن است فقط به خاطر امتیاز کیفی بالایی که تبلیغ شما گرفته است، قیمت در آن کلیدواژه برای شما بسیار کاهش یابد ولی برای سایرین همچنان بالا باشد.

 

هنر اصلی در کاهش هزینه تبلیغات در گوگل می تواند این باشد که :

 

1- کلیدواژه مناسبی انتخاب کنید

در درجه اول انتخاب کلیدواژه مناسب برای تبلیغات می تواند مهمترین مسئله باشد. کلیدواژه ای انتخاب کنید که توسط کاربران زیادی جستجو می شود، رقابت بر سر آن متوسط است و مهم تر از همه شما محتوای مورد نیاز کاربر در مورد آن کلیدواژه را بر روی لندینگ پیج خود دارید.

 

  تبلیغات گوگل

 

2- تبلیغ جذابی بنویسید

لندینگ پیج مناسبی آماده کنید و یک تبلیغ عالی بنویسید. نوشتن تبلیغی که کاربر را مجاب به کلیک بر روی لینک شما کند، می تواند امتیاز کیفی شما را بالا ببرد.

 

3- لندینگ پیج مناسبی آماده کنید

کاربر با کلیک بر روی لینک شما وارد صفحه ای می شود که شما برای او تعیین کرده اید. این صفحه باید چه از نظر کیفی و چه از نظر رفع نیاز کاربر در سطح بالایی باشد. هرچقدر این موارد را رعایت کنید، امتیاز کیفی خود را بالا می برید.

 

4- از تمام فضای تبلیغی که گوگل در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید

در هنگام نوشتن تبلیغ امکانات زیادی برای شما تعریف شده است که می توانید از همه آنها استفاده کنید.

مواردی نظیر تلفن، لینک صفحات مرتبط به کسب و کار شما و ... وجود دارند که به صورت اختیاری قابل تکمیل هستند.

ولی اگر شما بتواند در بهینه ترین حالت ممکن از همه آنها استفاده کنید، ابعاد تبلیغ خود را بالا برده و همین موضوع توجه مخاطب را به سوی شما جذب خواهد کرد.

در نتیجه کاربران بر روی تبلیغ شما کلیک بیشتری کرده و به همین دلیل امتیاز کیفی شما را بهبود می بخشند.

 

  تبلیغات گوگل

 

همه چیز در مورد Negative Keyword یا کلمات کلیدی منفی

 

راه هایی وجود دارد تا بعد از آن که تبلیغ خود را اصطلاحاً راه اندازی کردید، پنل مربوط به آن را بهینه تر کنید.

یکی از این روش ها استفاده از کلمات کلیدی منفی است. از طریق این روش می توان عبارت های کلیدی که جایی در هدف گذاری شما ندارند را حذف کنید و بر روی کلیدواژه های که با تبلیغ شما هم هدف هستند تمرکز کنید.

 

این کار از طرفی موجب می شود که کاربران مورد نظر خود را به شکل دقیق تری هدف بگیرید و نتایجی که از تبلیغات خود کسب میکنید نیز بهبود ببخشید.

علاوه بر این هزینه اضافه ای برای کلیدواژه های نامرتبط نمی پردازید و نرخ بازگشت سرمایه را بالا می برید.

 

  تبلیغات گوگل

 

انواع تبلیغات در گوگل

مدل های زیادی برای تبلیغات وجود دارد که اینجا سه مورد از مهم ترین آنها را بررسی می کنیم:

CPC: نوعی از تبلیغات گوگل است که به ازای هر کلیک بر روی تبلیغات شما، باید هزینه آن را پرداخت کنید. که به صورت مفصل تا به اینجای کار در مورد آن توضیح دادیم.

 

CPM: در این روش از تبلیغات گوگل ادز، شما به ازای هر هزار باری که تبلیغ شما دیده شود، باید هزینه مورد نظر آن را پرداخت کنید. این روش بیشتر در راستای برندینگ کاربرد داشته و به کسب و کارها کمک می کند تا نام خود را در ذهن مخاطب جا بیاندازند.

 

CPA: این روش از تبلیغ در گوگل عبارت است از زمانی که شما برای اکشن خاصی که کاربر انجام می دهد هزینه پرداخت می کنید. برای مثال کلیک بر روی دکمه خاص یا دانلود فایل خاصی در صفحه لندینگی که معرفی کرده اید مد نظر شما است. در این صورت به ازای هر بار کلیک کاربر بر روی دکمه و یا دانلود فایل مورد نظر باید مبلغی را پرداخت کنید.

   تبلیغات گوگل

نتیجه گیری

کسب و کار شما می تواند در کمترین زمان در بالاترین رتبه های ممکن دیده شود و بهترین فروش را تجربه کند. این فرصت عالی است که گوگل ادز در اختیار ما قرار داده و با کمی تخصص می توان از آن استفاده کرد.

با توجه به اهمیت روزافزون نتایج موتورهای جستجو، پیشنهاد می شود که حتما برای استفاده از این روش تبلیغات در کسب و کار خود برنامه داشته باشید.

متخصصان گوگل ادز در وب چاره منتظر شما هستند تا با کمک به شما، سایت خود را در صفحه اول گوگل ببینید.

 

نوع خدمت امکانات پکیج کوچک پکیج متوسط پکیج بزرگ پکیج اختصاصی
گوگل ادز میزان شارژ 1000 لیر 3000 لیر 5000 لیر بر اساس نیاز کسب و کار
  مدت زمان تقریبی کمپین 1500 بازدید 4000 بازدید 5500 بازدید بر اساس بودجه توافقی
  هزینه راه اندازی پنل پانصد هزار تومان یک میلیون تومان یک میلیون و پانصد هزار تومان بر اساس بودجه توافقی
  هزینه پنل گردانی یک میلیون تومان دو میلیون تومان سه میلیون و پانصد هزار تومان بر اساس بودجه توافقی
  تعداد کلیک تقریبی 1250 3750 6250 بر اساس بودجه توافقی
  ارائه لیست کلمات کلیدی دارد دارد دارد دارد
  ارائه لیست کلمات جستجو شده دارد دارد دارد دارد
  قیمت لیر قیمت روز +کارمزد 7% قیمت روز +کارمزد 6% قیمت روز +کارمزد 4% قیمت روز +کارمزد
  قیمت کل بر اساس قیمت روز لیر بر اساس قیمت روز لیر بر اساس قیمت روز لیر بر اساس قیمت روز لیر

هم اکنون درخواست تبلیغات گوگل خود را ثبت نمایید