خدمات وب‌چاره

تبلیغات گوگل

نمایش وب‌سایت شما در اولین موارد از صفحه نتایج جستجوی گوگل

تبلیغ در گوگل ( تبلیغات کلیکی گوگل )

قطعاً شما نیز در هنگام استفاده از موتور جستجوی گوگل، با تبلیغات آن روبرو شده اید. تبلیغاتی که شبیه نتایج جستجوی شما ولی در جایگاه های اول از صفحات اول می آیند.

هر کسب و کاری با ورود به فضای آنلاین نیاز به این دارد که خود را به مشتریان بالقوه معرفی کند تا آنها را به مشتریان بالفعل تبدیل نماید. امروزه روش های زیادی برای بازاریابی دیجیتال به کار گرفته می شود که هر یک به نوبه خود می تواند مشتریان زیادی را به سمت کسب و کار شما روانه کند. تبلیغ در گوگل و یا استفاده از گوگل ادز یکی از روش های با بازده بسیار بالا برای کسب و کارها است که اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تبلیغ در گوگل شاید ابتدا برای شما مبهم به نظر برسد ولی با شناخت پلتفرم انجام این روش از بازاریابی، می توانید به راحتی روند کار آن را درک کنید.

تا پیش از آن که بتوان از تبلیغات گوگل استفاده کرد، استفاده از سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو برای دستیابی به رتبه های اول جستجوی گوگل در رأس کار متخصصان دیجیتال مارکتینگ قرار داشت. ولی بعد از معرفی سیستم گوگل ادوردز تمرکز بسیاری از کسب و کارها به آن سو رفت. چراکه اگر یک کسب و کار بلافاصله بعد از تأسیس وب سایت خود، کار بر روی سئو را آغاز می کرد، در بهترین حالت (در صورت استفاده از سئوی کلاه سفید) در 6 ماه آینده می توانست در برخی موارد در صفحات اولیه جستجوی گوگل دیده شود. این در حالی است که استفاده از گوگل ادز می تواند به شما کمک کند که همین امروز یا هر زمان دیگری که اراده کنید، در صفحه اول یا دوم جستجوی گوگل قرار گیرید.

دلایل اساسی برای استفاده از گوگل ادز(تبلیغ در گوگل) در بازاریابی کسب و کار شما

1- امکان استفاده از این روش با بودجه اندک: میزان سرمایه گذاری در این روش از تبلیغات کاملاً به توان مالی شما وابسته است و با مقادیر اندک نیز می توان از آن نتیجه گرفت.

2- پرداخت هزینه بعد از رسیدن به نتیجه: با هر بار نمایش شما در نتایج اول گوگل، هزینه آن طبق موارد مربوطه از حساب شما کسر می شود.

3- نمایش تبلیغات در زمان و موقعیت مناسب: سیستم گوگل ادز ( تبلیغات کلیکی گوگل ) در کنار سایر سیستم های گوگل مانند موتور جستجو و حتی گوگل آنالیتیکس، می تواند بهترین نظر را در مورد زمان و موقعیت مناسب برای نمایش کسب و کار شما به مشتری داشته باشد.

4- قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل: شما با استفاده از گوگل ادز می توانید در کمتر از چند ساعت، وب سایت خود را در کنار بزرگترین وب سایت ها در صفحه اول گوگل ببینید.

5- بازگشت حجم سرمایه مناسب از تبلیغات در گوگل ادز( تبلیغات کلیکی گوگل ): اگر کمی به آمارهای مربوط به استفاده از گوگل ادوردز در میان کسب و کارها دسترسی داشته باشید، می بینید که نتایج بسیار خوبی برای فروش آنها حاصل شده است. چراکه وب سایت آنها در هنگام جستجوی مشتری، در نتایج اول به او نشان داده شده و مشتری بر روی آن کلیک کرده و در صورت مناسب بودن وب سایت و روند پرداخت، از سایت خرید کرده است.

گوگل ادز (تبلیغ در گوگل) چگونه کار می کند؟

سیستم تبلیغ در گوگل یا گوگل ادز، دارای یک سیستم پیشنهاد قیمت یا مزایده است. این سیستم به صورت مدل پرداخت در ازای کلیک یا PPC کار می کند. به طور ساده می توان گفت که شما در مرحله اول به کلیدواژه های معینی نیاز دارید تا از طریق این سیستم بر روی آنها کار کنید. بعد از انتخاب کلیدواژه ها، باید برای هریک قیمت (bid) پیشنهاد دهید و بر سر آن کلمه کلیدی با سایرین رقابت کنید. شما بیشترین قیمتی را پیشنهاد می دهید که می خواهید بر روی آن کلیدواژه سرمایه گذاری کنید.

اجازه دهید با یک مثال روند کار را بهتر توضیح دهیم؛ فرض کنید که شما کلیدواژه ای را انتخاب کرده و پیشنهاد قیمتی خود را برای آن 2 دلار تعیین کرده اید. گوگل طبق محاسبات خود که به عوامل بسیار زیادی وابسته است، قیمت خاصی را برای این کلیدواژه در نظر می گیرد. اگر قیمت در نظر گرفته شده توسط گوگل کمتر از 2 دلار باشد پس شما شانس به دست آوردن جایگاه برای آن کلیدواژه را خواهید داشت. ولی اگر قیمتی که گوگل برای آن در نظر گرفته است، بیش از 2 دلار باشد، تبلیغ شما نشان داده نخواهد شد. به طور کلی احتمالاً هرچه bid بالاتری بزنید شانس بیشتری برای نمایش دارید.

امتیاز کیفی یا (Quality Score) چیست؟

نکته ای که وجود دارد این است که در سیستم تبلیغات کلیکی گوگل به جز قیمت بالاتر، عامل مهم دیگری برای نمایش در بین تبلیغات وجود دارد و آن امتیاز کیفی (Quality Score) است که توسط گوگل تعیین می شود.

این امتیاز در واقع برآیندی از امتیازی است که گوگل در برآورد نوع تبلیغ نویسی، کلیدواژه انتخابی و کیفیت صفحه لندینگ شما در نظر می گیرد. هرچقدر که این امتیاز از 1 تا 10 به عدد 10 نزدیکتر باشد، امکان نمایش شما در تبلیغات گوگل بیشتر است و از طرف دیگر هرچقدر که این امتیاز کمتر باشد، باید هزینه بیشتری برای تبلیغ خود بپردازید تا نمایش داده شود.

هزینه تبلیغات در گوگل چقدر است؟

هزینه تبلیغ در گوگل ادز(تبلیغات کلیکی گوگل) برای هر کلیدواژه متغیر است. چراکه هم شما bid متفاوتی برای آن در نظر می گیرید و هم امتیاز کیفی گوگل در هر کلیدواژه برای وب سایت شما متفاوت است.

نکته جالب توجهی که در مورد سیستم قیمت گذاری گوگل ادوردز(تبلیغ در گوگل) وجود دارد این است که قیمت برای هر کلیدواژه به صورت مداوم در حال تغییر است و ممکن است فقط به خاطر امتیاز کیفی بالایی که تبلیغ شما گرفته است، قیمت در آن کلیدواژه برای شما بسیار کاهش یابد ولی برای سایرین همچنان بالا باشد.

هنر اصلی در کاهش هزینه تبلیغات در گوگل می تواند این باشد که :

1- کلیدواژه مناسبی انتخاب کنید: در درجه اول انتخاب کلیدواژه مناسب برای تبلیغات می تواند مهم ترین مساله باشد. کلیدواژه ای انتخاب کنید که توسط کاربران زیادی جستجو می شود، رقابت بر سر آن متوسط است و مهم تر از همه شما محتوای موردنیاز کاربر در مورد آن کلیدواژه را بر روی لندینگ پیج خود دارید.

2- تبلیغ جذابی بنویسید: لندینگ پیج مناسبی آماده کنید و یک تبلیغ عالی بنویسید. نوشتن تبلیغی که کاربر را مجاب به کلیک بر روی لینک شما کند، می تواند امتیاز کیفی شما را بالا ببرد.

3- لندینگ پیج مناسبی آماده کنید: کاربر با کلیک بر روی لینک شما وارد صفحه ای می شود که شما برای او تعیین کرده اید. این صفحه باید چه از نظر کیفی و چه از نظر رفع نیاز کاربر در سطح بالایی باشد. هرچقدر این موارد را رعایت کنید، امتیاز کیفی خود را بالا می برید.

4- از تمام فضای تبلیغی که گوگل در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید: در هنگام نوشتن تبلیغ امکانات زیادی برای شما تعریف شده است که می توانید از همه آنها استفاده کنید. مواردی نظیر تلفن، لینک صفحات مرتبط به کسب و کار شما و ... وجود دارند که به صورت اختیاری قابل تکمیل هستند. ولی اگر شما بتواند در بهینه ترین حالت ممکن از همه آنها استفاده کنید، ابعاد تبلیغ خود را بالا برده و همین موضوع توجه مخاطب را به سوی شما جذب خواهد کرد. در نتیجه کاربران بر روی تبلیغ شما کلیک بیشتری کرده و به همین دلیل امتیاز کیفی شما را بهبود می بخشند.

همه چیز در مورد Negative Keyword یا کلمات کلیدی منفی

راه هایی وجود دارد تا بعد از آن که تبلیغ خود را اصطلاحاً راه اندازی کردید، پنل مربوط به آن را بهینه تر کنید. یکی از این روش ها استفاده از کلمات کلیدی منفی است. از طریق این روش می توان عبارت های کلیدی که جایی در هدف گذاری شما ندارند را حذف کنید و بر روی کلیدواژه های که با تبلیغ شما هم هدف هستند تمرکز کنید.

این کار از طرفی موجب می شود که کاربران موردنظر خود را به شکل دقیق تری هدف بگیرید و نتایجی که از تبلیغات خود کسب می کنید نیز بهبود ببخشید. علاوه بر این هزینه اضافه ای برای کلیدواژه های نامرتبط نمی پردازید و نرخ بازگشت سرمایه را بالا می برید.

انواع تبلیغات در گوگل ( گوگل ادز )

مدل های زیادی برای تبلیغات وجود دارد که اینجا سه مورد از مهم ترین آنها را بررسی می کنیم:

CPC : نوعی از تبلیغات گوگل است که به ازای هر کلیک بر روی تبلیغات شما، باید هزینه آن را پرداخت کنید. که به صورت مفصل تا به اینجای کار در مورد آن توضیح دادیم.

CPM : در این روش از تبلیغات گوگل ادز(تبلیغ در گوگل) ، شما به ازای هر هزار باری که تبلیغ شما دیده شود، باید هزینه مورد نظر آن را پرداخت کنید. این روش بیشتر در راستای برندینگ کاربرد داشته و به کسب و کارها کمک می کند تا نام خود را در ذهن مخاطب جا بیاندازند.

CPA : این روش از تبلیغ در گوگل عبارت است از زمانی که شما برای اکشن خاصی که کاربر انجام می دهد هزینه پرداخت می کنید. برای مثال کلیک بر روی دکمه خاص یا دانلود فایل خاصی در صفحه لندینگی که معرفی کرده اید مد نظر شما است. در این صورت به ازای هربار کلیک کاربر بر روی دکمه و یا دانلود فایل مورد نظر باید مبلغی را پرداخت کنید.

نتیجه گیری

- کسب و کار شما می تواند در کمترین زمان در بالاترین رتبه های ممکن دیده شود و بهترین فروش را تجربه کند. این فرصت عالی است که گوگل ادز ( تبلیغات کلیکی گوگل ) در اختیار ما قرار داده و با کمی تخصص می توان از آن استفاده کرد.

- با توجه به اهمیت روزافزون نتایج موتورهای جستجو، پیشنهاد می شود که حتما برای استفاده از این روش تبلیغات در کسب و کار خود برنامه داشته باشید.

- متخصصان گوگل ادز در وب چاره منتظر شما هستند تا با کمک به شما، سایت خود را در صفحه اول گوگل ببینید.

خدمات وب‌چاره

امروزه، بازاریابی دیجیتال از جدیدترین روش‌های بازاریابی در میان کسب‌وکارها شناخته می‌شود. با رشد و پیشرفت تکنولوژی و استفاده روزافزون از وسایل ارتباطی الکترونیکی، این نوع از بازاریابی به کسب‌وکارها، وعده مخاطبان چندبرابری نسبت به مشتری‌های فیزیکی را می‌دهند. تنوع خدمات و ابزارهای مختلفی که در حوزه دیجیتال‌مارکتینگ شکل گرفته‌اند، به این روند کمک زیادی می‌کنند. وب‌چاره نیز با ارائه خدمات متنوع در این حوزه، تمام تلاش خود را برای تحقق اهداف کسب‌و‌کاری و به دنبال آن کسب رضایت مشتریان خود خواهد کرد.

طراحی انواع وب سایت شرکتی با CMS اختصاصی و با تکیه بر استانداردهای روز دنیا
طراحی و راه اندازی انواع سایت های شرکتی ، فروشگاهی ، خبری و صنعتی با مناسبترین قیمت و پشتیبانی رایگان | طراحی و ساخت سایت در تهران | وب چاره
تولید انواع محتوای متنی، گرافیکی و ویدیویی برای سایت و شبکه های اجتماعی
خدمات تبلیغ در گوگل و گوگل ادز | تبلیغات کلیکی گوگل به صورت مدیریت شده توسط کارشناسان مجموعه وب چاره با پشتیبانی آنلاین و 24 ساعته | وب چاره
ارسال ایمیل و پیامک به صورت زمانبندی شده و هدفمند به جامعه هدف کسب‌و کار شما
با ما تماس بگیرید
02166578201