تولید محتوای متنی، گرافیکی، ویدیویی و پادکست با وب چاره

 • خانه
 • خدمات
 • تولید محتوای متنی، گرافیکی، ویدیویی و پادکست با وب چاره
خدمات تولید محتوا وب چاره

 

 

 

 

 

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با شماره  02166578201  تماس بگیرید تا همکاران ما یک مشاوره مخصوص کسب و کار شما به شما ارائه دهند.

گاهی یک تماس ساده می تواند کسب و کار شما را بهبود ببخشد.

 

 

 

 تولید محتوا

 

 

 

 

تولید محتوا به زبان ساده

 

تولید محتوا در زبان ساده را می توان خلق هر چیز قابل درک برای انسان تعریف کرد. این محتوا باید در فضای دیجیتال و یا غیردیجیتال قابل انتشار بوده و اگر در حوزه کسب و کارها نوشته می شود بهتر است در راستای اهداف بازاریابی باشد. چراکه در این حوزه تمرکز مسئول تولید محتوا باید بر روی قسمت های مختلف قیف فروش باشد تا نتیجه موردنظر حاصل شود.

 

 تولید محتواچرا کسب و کارها به تولید محتوا نیاز دارند؟

 

هر کسب و کاری امروزه نیاز به معرفی خود در فضای آنلاین خواهد داشت. استفاده افراد از گوشی های هوشمند در طول روز باعث شده که آنها هر سوال و یا ابهام کوچکی را در فضای آنلاین جستجو کنند. پس کسب و کار شما نیز در حداقل حالت ممکن به یک وب سایت برای معرفی محصولات و یا خدمات خود نیاز خواهد داشت. 

تولید محتوا در مورد کسب و کار شما می تواند برند شما را آنگونه که دوست دارید در ذهن مخاطب جا بیاندازد.

از طرفی، این تولید محتوا فقط برای معرفی نیست بلکه می تواند تاثیر مهم تری بر روی وب سایت شما داشته باشد؛ آن هم شامل نشان دادن وب سایت شما در نتایج اولیه جستجوی گوگل است. 

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو ارتباط مستقیمی با تولید محتوا خواهد داشت. تولید محتوای ارزشمند و دقیق و کامل می تواند کاربران شما را مجاب کند تا از سایت شما بازدید کرده و همین موضوع موتور جستجوی گوگل را وادار می کند که رتبه بهتری برای شما در نظر بگیرد.

اگر شما یک وب سایت شرکتی یا فروشگاهی داشته باشید، تولید محتوای دقیق در مورد هر خدمت یا محصول می تواند مشتری را مجاب به خرید از شما کند. 

 

 تولید محتوا

 

فرایند بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، مفهومی کلی تر از تولید محتوا است که از زیرگروه های بازاریابی دیجیتال محسوب می شود. این فرایند شامل مراحل مختلفی است که در ادامه به آن پرداخته ایم:

 

 • تعیین هدف

هدفی که برای رشد و یا بهبود کسب و کار خود در نظر گرفته اید چیست؟ اگر کسب و کار خود را به تازگی راه اندازی کرده باشید مطمینا در درجه اول به دنبال افزایش کاربر و یا مشتری برای وب سایت خود هستید.

اگر دارای یک کسب و کار فیزیکی هستید که می خواهید ورژن آنلاین آن را نیز راه اندازی کنید، به دنبال شناساندن وب سایت خود به کاربران آنلاین هستید.

اگر هم دارای کسب و کاری هستید که مدت زیادی به صورت آنلاین بوده ولی نتیجه موردنظر را از آن نگرفته اید، باید با مشاوره با یک متخصص بازاریابی دیجیتال مشکل آن را تشخیص داده و برای رفع آن هدف گذاری کنید.

تعیین هدف در هریک از این موقعیت ها می تواند به شما در تعیین مسیر کلی کمک ویژه ای کند.

 

 

 تولید محتوا

 • تعیین پرسونای خریدار

برای شناخت مشتری و یا کاربران خود نیاز به تعیین پرسونای خریدار خواهیم داشت. پرسونای خریدار قرار است به این سوالات پاسخ دهد که می خواهید محصولات و یا خدمات خود را به چه کسانی بفروشید، چطور قرار است این کار را انجام دهید و کجا می توانید آنها را پیدا کنید.

 

 • قیف فروش

بعد از آنکه مشتری بالقوه خود را به خوبی شناسایی کردید، اکنون باید تصمیم بگیرید که در چه مرحله ای از قیف فروش قرار است آنها را درگیر کنید. 

قیف فروش شامل سه قسمت آگاهی، توجه و تصمیم گیری است. اینکه شما تشخیص دهید 

 

 

 تولید محتوا

 

 • تعیین فرمت محتوا 

محتوا می تواند در شکل های متفاوتی تولید شود. انواع محتوا شامل موارد زیر است:

 

 • متنی: محتوای نوشتاری یا متنی می تواند برای بلاگ و یا قسمت توضیحات محصولات و خدمات به کار رود. این توضیحات هر چقدر در نظر کاربر ارزشمندتر باشند می توانند به رشد کسب و کار شما کمک بیشتری کنند.

 

 • اینفوگرافیک: نمایش داده ها در حالت گرافیکی که اخیرا بسیار مرسوم شده است، از روش های پرطرفدار این روزهای تولید محتوا است. اینکه داده های بسیار زیادی را در قالب نمودارهای گرافیکی نمایش دهید علاوه بر آنکه انتقال اطلاعات را بسیار ساده تر می کند، درک آنها را نیز تسریع می بخشد.

 

 تولید محتوا

 

 • ویدیویی: تولید محتوای ویدیویی با رونق یوتیوب، پیشرفت زیادی کرد و به جزیی جدانشدنی از بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها تبدیل شد. ویدیو به خاطر تاثیر بسیار سریع بر روی مخاطب می تواند در انتقال پیام به او نیز بسیار خوب عمل کند. از طرفی مخاطب ما این روزها حوصله کمتری برای خواندن متن داشته و برای دیدن یک ویدیوی پنج دقیقه ای هیجان بیشتری دارد.

 

 • پادکست: پادکست ها آن دسته از فایل های صوتی هستند که معمولا با موضوعی خاص تولید می شوند. این فایل ها می توانند خوانش یک کتاب، بیان نتیجه مطالعات در مورد یک پژوهش عامی، بیان نظرات تخصصی در مورد یک موضوع خاص، بحث پیرامون موضوعات روانشناسی، ادبی و … باشد. از آنجایی که بسیاری از افراد زمان زیادی را صرف طی مسیر در میان مقصدهای خود می کنند پادکست ها بسیار فراگیر شده و طرفدارای زیادی پیدا کرده اند.

جالب است بدانید که حتی گوگل، از فرمت های جدید محتوا پشتیبانی می کند و برای صفحاتی که دارای فایل های صوتی و ویدیویی پیرامون موضوع همان صفحه هستند، جایگاه بهتری را در نظر می گیرد.

 

 

 تولید محتوا

 • تعیین کلمات کلیدی

این کار معمولا توسط متخصص سئو انجام می شود. ابزارهای مختلفی برای تعیین کلمات کلیدی برای یک کسب و کار معین وجود دارد. متخصص سئو معمولا با استفاده از گوگل و این ابزارها لیستی از آنها تهیه کرده و با اولویت بندی در اختیار مسئول تولید محتوا قرار می دهد تا بر طبق اولویت ها، تولید محتوای موردنظر انجام شود.

 

 • انتخاب کانال های انتشار

برای محتواهایی که در نظر گرفته اید بهترین کانال انتشار را مشخص کنید. شاید مخاطبان شما بیشتر در اینستاگرام باشند و یا اینکه باید برای تعدادی از آنها ایمیل ارسال کنید. در هر صورت باید این موضوع را در نظر بگیرید که بهینه ترین کانال انتشار برای شما چه کانالی است.

 

 

 تولید محتوا

 • تنظیم برنامه ریزی ماهانه

تنظیم یک تقویم محتوایی می تواند به شما کمک کند که منابع خود را بسنجید و مطابق با آنها برنامه بریزید. تقویم محتوایی زمانبندی خوبی برای کارهای شما ارائه می دهد و در هنگام شلوغی و زیاد شدن کارها، می تواند نظم روند شما را حفظ نماید. تقویم محتوایی را با توجه به همه اطلاعاتی که تا اینجا به دست آورده اید آماده کنید و تولید محتوا را شروع کنید.

 

 • بررسی و تحلیل نتایج به دست آمده

بعد از یک هفته یا یک ماه، با ابزارهایی نظیر سرچ کنسول، نتایج به دست آمده را بررسی و تحلیل نمایید. دقت کنید که محتوای جدید چه تاثیری بر کسب و کار شما داشته است. آیا هدف های موردنظر شما محقق شده است. تغییرات و بهبودهای موردنیاز نیز در این مرحله برای شما مشخص خواهد شد.

 

 تولید محتوا

 

 

ویژگی محتواهایی که در وب چاره تولید می شود

 

خصوصیات محتواهایی که در آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره تولید می شوند شامل موارد زیر است:

 • این محتواها به هیچ عنوان کپی برداری نمی شوند.
 • این محتواها میتوانند یا از منابع انگلیسی تحقیق و ترجمه شده و یا اینکه به صورت کاملا تحقیقی از ابتدا تا انتها تالیف شود. حتی ممکن است تلفیقی از تالیف و ترجمه باشد، که انتخاب نوع آن با شما می باشد.
 • تمامی نکات سئوی پایه در تولید محتوا (چگالی کلمات کلیدی اصلی و فرعی، روان بودن محتوا، عنوان بندی، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و طراحی عناوین مرتبط، اینکه در لید (دو جمله اول) می بایست کلمات کلیدی استفاده شود و اینکه در ابتدای پاراگراف ها کلمات کلیدی خرج شوند) رعایت می گردند.
 • علامت گذاری ها (ویرگول، نقطه، بولت و شماره گذاری ها) در تولید محتوا رعایت می شود.

 

منتظر شنیدن صدای شما هستیم

02166578201

هم اکنون درخواست تولید محتوای متنی، گرافیکی، ویدیویی و پادکست با وب چاره خود را ثبت نمایید