خدمات ویدئو مارکتینگ

 

 

 

 

 

  ویدیو مارکتینگ

 

 

 

 

با شما هستیم با این قسمت از رادیو وبچاره که به توضیح ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی پرداختیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با شماره  02166578201  تماس بگیرید تا همکاران ما یک مشاوره مخصوص کسب و کار شما به شما ارائه دهند.

 

 

 

  ویدیو مارکتینگ

 

بازاریابی ویدیویی چیست؟

 

در بازاریابی ویدیویی، ابتدا هدف مورد نظر مشخص شده و برای رسیدن به این هدف بر طبق سناریوی نوشته شده، ویدیو مورد نظر تولید می شود.

 

انواع بازاریابی ویدیویی

 

ویدیو معرفی محصولات

اگر دارای وب سایت فروشگاهی هستید می توانید گاهی اوقات برای معرفی محصولات خود ویدیویی بسازید تا در وب سایت و شبکه های اجتماعی خود آن را پخش کنید

 

ویدیو معرفی برند

با طراحی یک ویدیو می توانید برند خود را با همان رنگ و نقشی که می پسندید، در ذهن مخاطب جا بیاندازید.

 

  ویدیو مارکتینگ

 

ویدیو معرفی رویدادها

اگر وب سایت شرکتی هستید که گاهی برای برندسازی رویدادهای آموزشی برگزار می کنید یا اینکه برگزاری رویدادها نوعی راه درآمد برای کسب و کار شماست می توانید با تولید ویدیوی معرفی از آن رویداد و انتشار آن در فضای آنلاین، بازخوردهای مناسبی را از مخاطبان خود دریافت کنید.

 

ویدیو آموزشی

گاهی اوقات برای آنکه منظور خود را از مقاله نوشته شده بهتر منتقل کنید، به یک ویدیو آموزشی نیاز خواهید داشت. این ویدیو می تواند همچنین نحوه کار با سایت، خدمات یا محصولات شما را به کاربران بهتر منتقل کند. زمان ماندگاری آنها را در سایت افزایش دهد و نحوه کار آنها با سایت را بهبود بخشد.

 

ویدیو مصاحبه

مصاحبه با مشتریان، کارشناسان، کارمندان و افراد مختلف متناسب با موضوع کسب و کاری شما بسیار جذاب بوده و مخاطب را تا انتها با ویدیوی شما همراه خواهد کرد.

 

 

  ویدیو مارکتینگ

 

 

مزایای ویدیو مارکتینگ

 

جذب بیشتر کاربر

اگر قسمت ابتدایی ویدیو موجب جذب کاربر شود، او به راحتی تا انتهای ویدیو را مشاهده کرده  و نسبت به آن جذب خواهد شد.

 

انتقال بهتر پیام

ساخت ویدیو برای تولید محتوا به دلیل استفاده از صدا و تصویر می تواند پیام موردنظر شما را به شیوه بهتری به مخاطب انتقال دهد.

 

 

  ویدیو مارکتینگ

 

 

استفاده آسان

مشاهده یک ویدیو برای کاربران بسیار آسانتر از آن است که بخواهند یک متن طولانی را بخوانند. کاربران می توانند با هر سطح از تمرکزی ویدیو را پخش کنند و در همین حین نیز پیام موردنظر شما را با شفافیت بالایی دریافت کنند.

 

درگیری احساسات کاربر

اگر ویدیوی شما به گونه ای ساخته شود که بتواند احساسات و عواطف کاربر را درگیر کند در ذهن او اثر ماندگاری خواهد گذاشت. به همین دلیل است که ویدیوهای طنز بسیار پرمخاطب بوده و به سرعت در میان کاربران پخش می شود.

 

قرارگیری آسانتر در حافظه

خاصیت تصاویر متحرک این است که ماندگاری بیشتری در حافظه دارند. در یک موقعیت یکسان، استفاده از ویدیو به جای متن می تواند تا زمان زیادی در ذهن مخاطب شما باقی بماند.

 

 

  ویدیو مارکتینگ

 

 

ترجیح موتورهای جستجو

الگوریتم های گوگل مدام در حال تغییر و بهبود هستند. کارشناسان سئو اخیراً به این نتیجه رسیده اند که قرار دادن پادکست و ویدیو در صفحات وب می تواند تاثیر بسیار زیادی در سئوی این صفحات داشته باشد. استفاده از ویدیو به گوگل نشان می دهد که شما برای مخاطب خود ارزش ویژه ای قائل بوده و همچنین به روز هستید.

محبوبیت بالا

در میان انواع فرمت های محتوا، ویدیو از محبوبیت بیشتری برخوردار است. اگر به این قضیه شک دارید، کافی است که نگاهی به شبکه های اجتماعی بیاندازید تا ببینید طرفداران پست های دارای ویدیو چه تعداد هستند و این ویدیوها با چه حجمی در میان کاربران منتشر می شود.  ویدیو مارکتینگ

 

 

چگونگی انجام بازاریابی ویدیو برای کسب و کار شما

 

برای آنکه بازاریابی ویدیویی را به بهترین نحو انجام دهید و بیشترین بازده را دریافت کنید، لازم است که پاسخ سوالات زیر را بدانید:

 

1-مخاطب مورد هدف شما کیست؟

پرسونای کاربر خود را مشخص کنید. با چه افرادی سر و کار دارید، کجا می توانید آنها را پیدا کنید و چطور می توانید ویدیوی خود را به دست آنها برسانید. باید شناخت کاملی از پرسونای خود داشته باشید.

 

2- هدف شما از ساخت این ویدیو چیست؟

هدف استراتژیک شما برای ساخت این ویدیو چیست؟ قصد دارید برای پروموت محصول خاصی این ویدیو را بسازید یا صرفا جهت آگاهی کاربران از برند خود تصمیم به این کار گرفته اید. هدف اصلی شما باید به خوبی مشخص باشد تا در انتهای کار بتوان میزان عملکرد تیم بازاریابی را سنجید.

 

 

  ویدیو مارکتینگ

 

 

3- این ویدیو در چه شبکه هایی قرار است منتشر شود؟ 

اینکه قرار است ویدیو را در کجا منتشر کنید بر عملکرد شما تاثیر خواهد داشت. پس بهتر است از ابتدا این موضوع را مشخص کنید. اگر می خواهید آن را در شبکه اجتماعی خاصی منتشر کنید باید سایز مناسب آن را رعایت نمایید. شاید هم این ویدیو را برای انتشار در صفحات فرود وب سایت خود در نظر گرفته اید که در چنین حالتی باید تصمیم بگیرید که آن را بر روی هاست خود بارگذاری کنید و یا در سایت های نمایش ویدیو. توجه به همه این موارد از ابتدای کار می تواند به شما کمک بزرگی کند.

 

4- بودجه و سایر منابع شما برای تولید این ویدیو چقدر است؟

هزینه لازم برای تولید ویدیو موردنظر شما چقدر است؟ چه تعداد نیرو و با چه ویژگی هایی نیاز دارید؟ چه منابعی در اختیار دارید که می تواند در سرعت بخشیدن به کار به شما کمک کند؟ تمامی نیازمندی ها و آنچه در اختیار دارید را بر روی کاغذ بیاورید.

 

 

  ویدیو مارکتینگ

 

 

5- شاخص های کلیدی که موفقیت ویدیو شما را نشان می دهند کدامند؟

زمانی که ویدیو شما منتشر شد بر چه اساسی می توانید میزان موفقیت آن را اندازه بگیرید؛ آیا تعداد بازدیدهایی که در اینستاگرام از آن می شود برای شما مهم است و یا اینکه میزان دقیقه ای از این ویدیو که توسط کاربران دیده شده است. معیار موفقیت خود را در شروع کار مشخص کنید تا بتوان به راحتی آن را اندازه گرفت.

 

بازاریابی ویدیویی خود را به وب چاره بسپارید

 

همانطور که اشاره شد، ویدیو از جمله پرطرفدارترین و تاثیرگذارترین فرمت های محتوا است که می تواند کاربران زیادی را برای کسب و کار شما جذب کند. در نتیجه بهتر است که حتما به استفاده از این روش بازاریابی فکر کنید.

تنها موضوعی که وجود دارد این است که معمولا کسب و کارهای مختلف، منابع لازم برای انجام این روش بازاریابی را در اختیار ندارند. این منابع می تواند شامل دوربین حرفه ای، مکان مناسب برای تصویربرداری و یا حتی طراح موشن گرافیک و صداپیشه باشد.

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره با در اختیار داشتن استودیوی اختصاصی برای تولید محتوای ویدیویی و حتی پادکست می تواند از صفر تا صد مراحل بازاریابی ویدیویی شما را همانطور که می خواهید انجام دهد.

 

هم اکنون درخواست خدمات ویدئو مارکتینگ خود را ثبت نمایید