روابط عمومی دیجیتال

روابط عمومی وب چاره

 

 

 

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با شماره  02166578201  تماس بگیرید تا همکاران ما یک مشاوره مخصوص کسب و کار شما به شما ارائه دهند.

گاهی یک تماس ساده می تواند کسب و کار شما را بهبود ببخشد.

 

  روابط عمومی دیجیتال

 

تعریف عمومی و استاندارد روابط عمومی دیجیتال :

" شرکت های روابط عمومی یک سازمان خدمات حرفه ای هستند که به طور کلی توسط سازمان‌ها و شرکتهایی استخدام می شوند تا یک سری از پیامها را تولید و مدیریت کرده و آن ها را به اطلاع عموم می رساند.

تا از این طریق افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داده و نظرات آنها را نسبت به آن شرکت تغییر دهد. "

 

اما ما آن را در آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره به این صورت تعریف می کنیم:

" اگر شما هم دارای یک کسب و کار آنلاین در عرصه اینترنت هستید، اما رتبه مناسبی در گوگل ندارید، روابط عمومی دیجیتال حلال مشکلات شماست."

بیایید تا نگاهی عمیق تری به این موضوع داشته باشیم.

کسب و کار های آنلاین برای اینکه بتوانند در عرصه وب حضور فعال تری داشته باشند از روابط عمومی دیجیتال استفاده می کنند. این یک نوع استراتژی بازاریابی بوده که در آن آژانس های دیجیتال مارکتینگ با نویسنده ها سایت های خبری و اینفلوئنسرها یک نتورک را تشکیل می‌دهند.

سپس با تولید محتوا سعی میکنند تا ورود کاربران را به سایت خود افزایش داده و باعث آشنایی هر چه بیشتر افراد با کسب و کار آنها و تبدیل آنان به مشتری شود.

همچنین این کار باعث بهبود سئو سایت و رتبه آنها را در گوگل می‌شود. حالا می خواهیم به تفاوتهای روابط عمومی دیجیتال با سنتی، بپردازیم.

 

  روابط عمومی دیجیتال

 

روابط عمومی دیجیتال یا سنتی؟

روابط عمومی سنتی به این شکل است که با ایجاد یک شبکه، از طریق راه های سنتی مانند تلفن یا برگزاری جلسات با روزنامه نگاران، مطالب مورد نظر خود را در بین عموم جامعه نشر می‌دهند و مشتریان مورد نظر خود را از طریق روش های قدیمی مانند چاپ کاغذ، تلویزیون و یا رادیو به دست می‌آورند.

اما امروزه با رشد سریع تکنولوژی، رسانه های آنلاین در حال جایگزین شدن با انتشارات چاپی و یا حتی تلویزیون هستند.

روابط عمومی دیجیتال با تولید محتواها و مقالات بر روی سایت ها، فیلیت مارکتینگ و یا افراد تاثیرگذار که همان اینفلوئنسرها هستند سعی در آگاهی مردم جامعه از یک برند دارد.

در بازار رقابتی امروز سئوی سایت ها کاملاً وابسته به روابط عمومی دیجیتال است و بدون آن سئو تقریباً دست نیافتنی است.

 

روش ها و راه های روابط عمومی دیجیتال

روابط عمومی دیجیتال بیشتر بر روی تولید محتوا و نشان در وب سایت ها و گرفتن بک لینک متمرکز است و برای این کار روش های بسیاری وجود دارند که در زیر به صورت خلاصه و تیتروار به آنها می پردازیم.

انتشار رپورتاژ آگهی با محتوای مناسب برای رتبه گیری در گوگل در وب سایت های خبری معتبر

ارتباط و شبکه سازی با تولید کننده های محتوا برای به دست آوردن بک این ها در وبلاگ هایشان

کسب اعتبار رسانه‌ای و منشن به وسیله اینفلوئنسر مارکتینگ

تولید مقالات اینترنتی برای به دست آوردن بک لینک

 

  روابط عمومی دیجیتال

 

مزایای روابط عمومی دیجیتال

روابط عمومی دیجیتال دارای مزایای بسیار زیادی است که در زیر به صورت مختصر به آنها می پردازیم.

کمک به سئو سایت:

روابط عمومی دیجیتال با گرفتن بک لینک های با کیفیت از سراسر وب باعث می شود که آتوریتی و یا همان اعتبار صفحه ای که با آن لینک می دهید افزایش یابد.

افزایش ترافیک ورودی سایت:

در قسمت قبل گفتیم که در روابط عمومی دیجیتال، مقالات و محتواهای در سراسر وب انتشار می یابد و افراد با خواندن آنها و لینکی که در آنجا گذاشته شده است وارد سایت شما می شوند و اگر از مطلب شما خوششان بیاید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و تمامی این موارد باعث می‌شود که تعداد افراد بیشتری به وب سایت شما مراجعه کنند.

آگاهی از برند

روابط عمومی دیجیتال کمک زیادی به آگاهی افراد جامعه از برند شما می کند به این صورت که اطلاعات بیزینس شما را در سراسر اینترنت و وبلاگ ها و حتی شبکه‌های اجتماعی نمایش می‌دهد و افراد با مطالعه آن به کسب و کار اینترنتی شما پی می برند از آن اطلاع می یابند.

 

  روابط عمومی دیجیتال

 

هدف گیری یک قشر خاص

در روابط عمومی دیجیتال و بازاریابی اینترنتی این امکان را برای شما فراهم می کند که قشر خاصی از افراد را هدف قرار دهید و تبلیغات خود را هدفمند تر کنید.

مثلاً شرکتی که تولید کننده مواد لبنی و صبحانه است چون محصولش مورد استفاده عمومی باشد تبلیغات در تلویزیون و رسانه های جمعی مانند رادیو تاثیر بسیار مثبتی برای آنها دارد.

چون به جرأت می‌توان گفت که نزدیک به ۹۹ درصد افراد در رژیم غذایی خود از لبنیات استفاده می کنند و بازار هدف آنها تمام افراد جامعه است.

اما حالا شرکتی را تصور کنید که یک محصول خاص و گرانقیمت را برای عده ای خاص از جامعه تولید میکند مانند هدایای تبلیغاتی دیجیتال.

خب با این تفاصیل تبلیغ در رادیو و تلویزیون با این هزینه های بسیار سنگین برای آنها اصلا به صرفه نیست و می توانند با بودجه تبلیغاتی بسیار پایین تری در اینترنت به تبلیغ بپردازند و از این راه کسب مشتری و فروش داشته باشند.

 

اعتمادسازی در میان عموم افراد

همانطور که می دانید امروزه افراد مشهور در شبکه های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی روی عموم جامعه دارند. پیشنهاد شدن محصول و خدمات شما از جانب آنها می‌تواند باعث اعتمادسازی و در نهایت افزایش اعتبار برند شما شود.

 

  روابط عمومی دیجیتال

 

افزایش فروش

همانطور که در قسمت های قبل گفتیم با آگاهی عموم جامعه از برند و خدمات شما و همچنین افزایش اعتماد آنها نسبت به شما سبب خرید آنها از شما می شود که این امر سبب افزایش فروش و کسب درآمد هر چه بیشتر شما خواهد شد البته این امر نیازمند یک برنامه ریزی و استراتژی فوق العاده دقیق حرفه‌ای است.

 

قیمت بسیار مناسب روابط عمومی دیجیتال

یکی از مزایای بسیار خوب روابط عمومی دیجیتال و بازاریابی اینترنتی نسبت به روش های سنتی مانند روزنامه ها رادیو و تلویزیون هزینه بسیار مناسب آن است.

البته قصد نداریم که از اهمیت و تأثیر رسانه‌هایی مانند تلویزیون بکاهیم و یا حتی آن ها را بی تاثیر جلوه دهیم اما بازاریابی اینترنتی و روابط عمومی دیجیتال چون دارای معیارهای آنها قابل اندازه گیری هستند نسبت به هزینه ای که می کنید با توجه به کسب و کارتان می توانید بازخورد بسیار مناسب تری بگیرید.

طبق تحقیقات انجام شده برای گرفتن حداقل ۲۰۰۰ ورودی، هزینه تبلیغات در تلویزیون ۳ برابر هزینه های روابط عمومی دیجیتال و بازاریابی اینترنتی بوده است.

 

  روابط عمومی دیجیتال

 

اندازه گیری بازدهی تبلیغات 

به جرات می توان گفت که یکی از بزرگترین مزایای روابط عمومی دیجیتال نسبت به روش های سنتی قابل اندازه گیری بودن آن است.

یعنی شما به راحتی می توانید تحلیل کنید که میزان هزینه ای که کردید چقدر از آن بازخورد گرفته اید و تا چه حد برای شما سود و افزایش فروش در بر داشته است.

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره با استفاده از آخرین ابزار های روز دنیا همچون گوگل آنالیتیکس و از طریق کدهای ردیابی که بر روی تبلیغات شما درج می شوند میزان ترافیک ورودی و کاربران مراجعه کننده به سایت شما را بررسی و تحلیل نموده و در قالب گزارش به شما ارسال می کند.

 

  روابط عمومی دیجیتال

 

برای نمونه ما ابتدا سایت های خبری فعال در سطح اینترنت را بررسی میکنیم. سپس با تحلیل کاربران ورودی آن ها و محتوایی که در این سایت ها تولید و نشر میشوند را آنالیز و بررسی میکنیم. سپس با توجه به موضوع کسب و کار شما و بیزنس تان و افاردی راکه مد نظرر دارید را هدف قرار داده و برای آن ها یک محتوای خبری که می تواند آن ها را جذب کند تولید میکنیم. سپس با استفاده از روش User Journy ذهنیت آن ها را به سمتی که میخواهیم می کشانیم. بعد از این مرحله و آماده سازی ذهنی، آن ها تشویق به انجام یک عمل میکنیم.

بخ طور مثال اخیرا برای یکی از مشتریان مان که فروشنده ابزار های الکترونیکی بود درخواست رپورتاز نود. ما با بررسی سایت های برتر در زمینه فناوری زومیت را انتخاب کردیم. سپس یک مقاله جذاب در زمینه فلش مموری هایی که آن شرکت میفروخت نوشتیم. از مزایا و ویژگی های آن صحبت کردیم و در اواسط آن گفتیم که اگر دوست دارید این فلش مموری را با یک قیمت مناسب و کیفیت اصل بخرید به این سایت مراجعه کنید و در آن جا لینکی به همان سایت گذاشتیم. بعد از تحلیل ورودی های آن سایت دیدیم که تعداد کاربر زیادی به سایت آنها از طریق همین لینک به آن سایت آمده بودند و تعداد بالایی نیز آن محصول را خریداری نموده بودند.

این کار چند مزیت بزرگ برای مشتری ما داشت. یک اینکه تعداد زیادی از افراد با کسب و کار، محصولات و سایت آن ها آشنا شده بودند. دوم این سایت فروش نسبتا بالایی را تجربه کرد و علاوه بر اینها با لینک دهی به سایت آن ها کمک بسیار زیادی به سئوی سایت آن ها شد که باعث می شود در صفحه نتایج گوگل رتبه های بالاتری را کسب کنند.

همینطور برای سایر مشتریان مان نیز همین کار ها را انجام میدادیم. مثلا یکی از مشتریان ما ست مدیریتی تبلیغاتی میفروشد. برای اینها دیگر سایت سرگرمی مناسب نیست. چون اکثر مخاطبان آن ها مدیران شرکت های دولتی و خصوصی مانند ایرانسل بوده و نیاز است تا در سایت های خبری معتبر تری همچون مشرق نیوز یا عصر ایران تبلیغات شود.

همچنین User Journy در این گونه از مخاطبان بسیار فرق می کرد و باید روند نوشتاری ما کاملا متفاوت می بود. همچنین با توجه به زمان مثلا نزدیک عید نووز که کادو و هدیه بسیار مرسوم تر است و این بازار پر تقاضا تر است این گونه تبلیغات تاثیر گذاری بسیار بالاتری دارند.

 

 

شما می توانید یک توافق نامه کتبی یا قراردادی بلندمدت باما ببندید تا در دراز مدت کلیه خدمات روابط عمومی شما توسط ما انجام شود و یا می توانید به صورت پروژه‌ای و همچنین تکی کارها و امور خدمات روابط عمومی تان را به ما بسپارید.

 

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره، چاره اینترنتی کسب و کار شما

۰۲۱۶۶۵۷۸۲۰۱

منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

هم اکنون درخواست روابط عمومی دیجیتال خود را ثبت نمایید