طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

وب سایت فروشگاهی وب چاره

 

 

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با شماره  02166578201  تماس بگیرید تا همکاران ما یک مشاوره مخصوص کسب و کار شما به شما ارائه دهند.

گاهی یک تماس ساده می تواند کسب و کار شما را بهبود ببخشد.

 

در این قسمت از رادیو وب چاره می‌خواهیم به معرفی و بررسی طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی بپردازیم. امیدواریم لذت ببرید.

برای شنیدن پادکست پایین روی دکمه پخش کلیک کنید.

 

نیاز هر کسب‌وکار امروزی به طراحی سایت حرفه‌ای

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

 

شاید شما هم توجه کرده‌اید که کسب‌وکارهای بزرگی همچون سایت‌های فروش کالا و یا تاکسی‌های اینترنتی موجب شده‌اند که درصد زیادی از افراد فارغ از سن، میزان تحصیلات و یا موقعیت اجتماعی با فضای آنلاین آشتی کرده و ناگزیر به استفاده مداوم و روزانه از آن روی آورده‌اند. این موضوع در واقع باعث شده است که افراد در صورت مواجه با هرگونه سوال یا نیاز به اطلاعات سریعاً به فضای اینترنت مراجعه کرده و در مورد آن جستجو کنند.

در چنین شرایطی اگر شما صاحب کسب‌وکاری باشید که از طریق بازاریابی سنتی به دنبال مشتری است و یا اینکه در فکر راه‌اندازی کسب‌وکار خود باشید بهتر است تفکرات گذشته را کنار گذاشته، به فضای آنلاین رو آورده و از امکانات بی‌نظیری که در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید.

طراحی سایت برای چه کسب‌وکارهایی مهم تر است؟

اگر شما محصولی برای فروش دارید، خدمات ویژه ارائه می‌دهید، بر روی تولید محتوا تمرکز دارید و به دنبال کسب درآمد از آن هستید و یا در کنار همه اینها برندینگ شخصی و یا سازمانتان اهمیت ویژه‌ای برای شما دارد بهتر است هرچه سریع‌تر به دنبال طراحی وب سایت حرفه‌ای برای کسب‌وکار خود باشید.

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

چرا کسب‌وکار شما به طراحی و ساخت ‌سایت نیاز دارد؟

شما می‌توانید با طراحی وب سایت برای کسب‌وکار خود به مزایای زیر دست یابید:

اطلاع‌رسانی: ممکن است در بین مشتریان چندان شناخته شده نباشید و یا دسترسی به تک تک آنها و معرفی خدمات‌تان به آنها، غیرممکن به نظر برسد. استفاده از یک وب‌سایت حرفه‌ای به شما فضای کافی برای معرفی کسب‌وکار و خدمات‌تان را خواهد داد.

جذب مشتری: از طریق فضای آنلاین می‌توانید مشتریان زیادی را جذب کرده و دلایل کافی برای خرید محصولات‌تان را به آنها بدهید.

جلب اعتماد مشتری: به‌روز بودن اطلاعات یک کسب وکار در فضای آنلاین، امروزه تأثیر بسیار زیادی بر اعتبار آن کسب‌وکار خواهد داشت. از طرفی نمایش گواهینامه‌های شرکت و یا انتشار نظرات مشتریان قبلی می‌تواند تأثیر زیادی در خرید مشتریان از وب‌سایت شما داشته باشد.

گسترش کسب‌وکار: این مورد به صورت عادی می‌تواند هزینه‌های زیادی مانند هزینه‌های اجاره یا هزینه‌های مربوط به منابع انسانی را برای شما ایجاد کند. ولی راه‌اندازی یک وبسایت برای کسب‌وکار شما می‌تواند از این هزینه‌ها پیشگیری کرده و روش‌های جدیدی برای گسترش آن کسب‌وکار در اختیار شما قرار دهد.

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

دسترسی به زمان و امکانات بیشتر: زمانی که کسب‌وکار شما بر روی یک سایت آنلاین باشد می‌توانید پشتیبانی 24 ساعته بدون محدودیت زمان یا مکان را برای مشتریان خود ایجاد کنید.

ارتباط آسان با مشتریان قبلی: در صورت راه اندازی و طراحی یک وب سایت حرفه‌ای، بایگانی اطلاعات مربوط به مشتریان قبلی شما بدون هیچ دردسری در هر زمان قابل دستیابی است. علاوه بر آن به راحتی با استفاده از چند روش بازاریابی آنلاین مانند ایمیل‌مارکتینگ می‌توانید امکان فروش مجدد به این مشتریان را ایجاد کنید.

بازاریابی و تبلیغات: با توجه به هزینه بالای تبلیغات سنتی، با احداث یک وب ‌سایت می‌توانید با هزینه‌ای پایین‌تر، از روش‌های تبلیغات آنلاین نظیر سئو، تبلیغات گوگل، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و ... استفاده کنید و رفتار کاربران را نسبت به این تبلیغات با دقت بالایی دنبال کرده و به تحلیل میزان اثربخشی آن بپردازید.

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

طراحی چه نوع وب سایتی برای کسب‌وکار ما مناسب‌تر است؟

اگر محصولی برای فروش دارید، نیاز به یک طراحی وب‌ سایت فروشگاهی خواهید داشت. اگر فقط به دنبال معرفی شرکت و خدمات خود هستید، یک وبسایت شرکتی می‌تواند کار شما را راه بیاندازد. این دو مدل وب‌سایت بسته به ویژگی‌هایی که به دنبال آن هستید، تا حدودی از طریق سیستم‌های مدیریت محتوایی که در دسترس است، قابل طراحی هستند. انتخاب سیستم مدیریت محتوای مناسب برای نوع کسب‌وکار یا فروشگاه شما به مسائل زیادی وابسته است؛ برای انتخاب آن بهتر است که با یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای مشورت کنید.

اگر برای راه‌اندازی و ساخت سایت برای کسب‌وکار خود به دنبال امکانات ویژه‌ای باشید که سیستم‌های مدیریت محتوای آماده قادر به تأمین این امکانات نباشند، باید از یک سیستم اختصاصی استفاه کنید. این سیستم اختصاصی با کدنویسی، می‌تواند ویژگی‌هایی که به دنبال آنها هستید را برای شما تأمین نماید.

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

طراحی سایت شما توسط وب چاره

آژانس دیجیتال مارکتینگ وب چاره با بهره گیری از جدیدترین متدهای روز تکنولوژی و تیمی متخصص در حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ و طراحی وب سایت تمام تلاش خود را در راستای تأمین نیازهای کسب و کار شما به کار خواهد گرفت. تیم برنامه نویسی وب چاره، با طراحی یک CMS اختصاصی و در نظر گرفتن ویژگی ها و مدل های مختلف برای این CMS همواره در کنار کسب و کار شما خواهد بود.

مدل های مختلف CMS اختصاصی وب چاره شامل موارد زیر می شود:

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

وب سایت شرکتی

طراحی وب سایت شرکتی برای کسب و کار شما می تواند از مهم ترین قدم ها در برندینگ باشد. وب سایت شما شبیه نوعی بروشور عمل می کند. می توانید برند خود را معرفی کنید و از تاریخچه آن بگویید. نمونه کارها و یا خدمات خود را بر روی آن آپلود کنید و راه های تماس با خود را بر روی آن قرار دهید. CMS اختصاصی وب چاره برای ورژن شرکتی امکانات ویژه ای را در نظر گرفته که برای آشنایی با این قابلیت ها می توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

وب سایت فروشگاهی

برای آنکه محصولات خود را بر روی فضای آنلاین در معرض نمایش قرار دهید، نیاز به یک وب سایت فروشگاهی دارید. این وب سایت با قابلیت های ویژه ای که برای آن در نظر می گیرید می تواند باعث شود که کاربر، شما را از میان رقیبان برای خرید کالای موردنظر خود انتخاب کند.

وبچاره CMS اختصاصی برای وب سایت فروشگاهی طراحی کرده است که قابلیت های ویژه ای را برای کسب و کار شما داراست. برای آشنایی بیشتر با این ویژگی ها بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

جزییات وب سایت فروشگاهی

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

وب سایت مارکت پلیس

مارکت پلیس بستری است که از طریق آن، کاربر می توان کالای موردنظر خود را از چندین تأمین کننده و با قیمت های متفاوت خرید کند. در واقع وب سایت هایی که از نوع مارکت پلیس هستند، به فروشندگان مختلف دسترسی می دهند تا کالاهای خود را بر روی یک بستر واحد تعریف کنند.

وب چاره نوعی CMS اختصاصی برای وب سایت های مارکت پلیس نیز طراحی کرده که قابلیت های ویژه ای در اختیار شما قرار خواهد داد. با این قابلیت ها در لینک زیر بیشتر آشنا شوید:

جزییات وب سایت مارکت پلیس

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

وب سایت آگهی

حتما شما نیز در حالی که در جستجوی ملک و یا خودرو با قیمت های مورد نظر در فضای اینترنت بوده اید به سایت های آگهی برخورد کرده اید. این وب سایت ها به گونه ای طراحی شده اند که کاربران، اجناس و یا خدمات خود را برای فروش قرار داده و کاربران دیگری که به عنوان مشتری وارد این وب سایت می شوند می توانند از بین این محصولات یا خدمات خرید انجام دهند.

آژانس وب چاره یک CMS اختصاصی برای وب سایت های آگهی طراحی کرده است که امکانات و قابلیت های زیادی در اختیار شما قرار می دهد. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت ها بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

جزییات وب سایت آگهی

طراحی وب سایت حرفه‌ای شامل چه مراحلی است؟

1- ارزیابی نیازها و ویژگی‌های موردنیاز کسب‌وکار شما

2- طراحی UI/UX پروژه به صورت یک فایل گرافیکی

3- برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی و ساخت سایت موردنظر با استفاده از کدهای استانداردشده

4- تولید محتوای وب‌سایت و بهینه‌سازی آن برای موتورهای جستجو

ویژگی‌های یک وب‌سایت حرفه‌ای چیست؟

1- رابط کاربری جذاب و کاربر پسند

2- امنیت بالا

3- سرعت لود بالا

4- سهولت دسترسی کاربر به قسمت‌های مختلف وب سایت

5- طراحی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا وبسایت

6- انعطاف‌پذیر و قابل بروزرسانی

7- محتوای به‌روز و بهینه شده برای موتورهای جستجو

یکی از جملات معروف استیو جابز در مورد طراحی محصول وجود دارد که می‌گوید: « طراحی یک محصول فقط این نیست که ظاهر محصول چطور به نظر می‌رسد و یا اینکه چه حسی به کاربر انتقال می‌دهد. طراحی، به این موضوع مربوط است که یک محصول چطور کار می‌کند.»

در نتیجه برای رسیدن به نتیجه مطلوب و طراحی ایده‌آل خود، حتماً با یک شرکت طراح سایت حرفه‌ای مشورت نمایید. در ادامه کمی با روند اجرایی طراحی سایت آشنا خواهیم شد.

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

روند طراحی وب سایت چگونه است؟

اگر ایده خاصی به ذهن شما خطور کرده یا دارای کسب‌وکاری هستید که هنوز فعالیتی در فضای آنلاین نداشته و می‌خواهید وارد این فضا شوید، حتماً به فکر ساخت یک سایت افتاده‌اید. امروزه وجود وب‌سایت برای یک کسب‌وکار تأثیر زیادی در اعتمادسازی مشتریان و افزایش اعتبار کسب‌وکار خواهد داشت. پس اگر در فکر راه‌اندازی یک وب‌سایت هستید ولی راهش را نمی‌دانید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

انواع طراحی و ساخت سایت

طراحی و راه اندازی سایت‌ها به دو دسته استاتیک و داینامیک تقسیم می‌شوند:

طراحی وب سایت‌های استاتیک

در طراحی سایت‌های استاتیک، مدیر نمی‌تواند تغییر زیادی بر روی سایت ایجاد کند و حتماً باید از طراح سایت برای تغییر در فرانت‌اند و یا بک‌اند سایت برای هرگونه تغییر کوچکی کمک بگیرد. در طراحی استاتیک هر کدام از صفحات وب‌سایت به صورت مستقل طراحی شده و بر روی سرور قرار می‌گیرند. معمولاً سایت‌هایی از این روش استفاده می‌کنند که نیاز چندانی به تغییر در صفحات سایت نداشته باشند.

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

طراحی وب سایت‌های داینامیک

در طراحی سایت‌های داینامیک، تمامی محتوای سایت توسط مدیر قابل تغییر است. در این نوع سایت‌ها، برنامه‌نویس بک‌اند تلاش خود را به کار می‌گیرد تا اسکریپتی طراحی کند که به واسطه آن، سایت به صورت کامل پویا باشد. معمولاً سایت‌های محتوایی، خبری، تالارهای گفتگو و ... که نیاز روزانه‌ای به تغییر دارند، از این طراحی استفاده می‌کنند.

مراحل طراحی وب سایت

بررسی نیازهای کاربر

در این مرحله کلیه نیازهای کاربر و ویژگی‌های موردنظر او برای وب‌سایت مورد طراحی را بررسی کرده و کلیه ویژگی‌ها روی کاغذ آورده می‌شوند. شما باید قادر باشید در این مرحله به این سوال پاسخ دهید که هدف اصلی‌تان از ساخت یک وب سایت چیست؟ پاسخ به این سوال در مرحله تعیین نیازمندی‌های شما کمک زیادی خواهد کرد.

ترسیم وایرفریم یا نمونه ابتدایی

در این مرحله، با توجه به ویژگی‌هایی که در مرحله اول به آنها رسیدیم، یک نسخه بسیار ابتدایی از وب‌سایت مربوطه طراحی می‌شود. این نسخه هیچگونه زیبایی گرافیکی نداشته و فقط عناصر اصلی هر صفحه از سایت و روابط میان این صفحات را نشان می‌دهد.

ایجاد فایل گرافیکی از صفحات سایت

پس از طراحی وایرفریم، با استفاده از نرم‌افزارهای گرافیکی، یک فایل گرافیکی همراه با رنگبندی و طراحی‌های خاص از صفحات وبسایت طراحی می‌شود که از نظر ظاهری شبیه همان نمونه نهایی است.

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

برنامه‌نویسی و تبدیل فایل گرافیکی به کدهای مربوطه

فایل گرافیکی در اختیار نیروی فنی قرار گرفته و این افراد نیز برای هر بخش از فایل گرافیکی، کدهای استانداردی می‌نویسند.

راه‌اندازی و تست وبسایت

در مرحله آخر، با در نظر گرفتن یک هاست و یک دامنه، مقدمات انتشار سایت بر روی شبکه جهانی اینترنت فراهم می‌شود. سایت طراحی شده پس از چندین بار تست و آزمون، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

وظایف یک طراح سایت

طراحی وب سایت به طور کلی شامل دو مرحله طراحی فرانت‌اند و طراحی بک‌اند است. هر یک از این مراحل توسط متخصصان خاص خود پیاده‌سازی خواهد شد. در ادامه با این مراحل بیشتر آشنا خواهیم شد:

طراحی فرانت‌اند

ظاهر سایت و تمامی قسمت‌هایی از آن که توسط کاربر عادی قابل رؤیت هست همان بخش فرانت‌اند وب‌سایت نامیده می‌شود. برنامه‌نویس فرانت‌اند در واقع کدهای مربوط به چگونگی نمایش ظاهری سایت را می‌نویسد. تیم و یا فردی که مسئولیت توسعه فرانت‌اند را به عهده دارد باید به زبان‌های برنامه‌نویسی نظیرHTML ، CSS و JavaScript مسلط بوده و در طول پیاده‌سازی پروژه، با گرافیست مجموعه و یا کارشناس UI/UX ارتباط و همکاری نزدیکی دارد.

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

طراحی بک‌اند

تمامی کدهای سمت سرور و اتفاقاتی که در هنگام استفاده از سایت میفتد ولی برای کاربر قابل رؤیت نیست، مربوط به همان بک‌اند وب سایت است. تیم و یا شخصی که توسعه بخش بک‌اند سایت را به عهده دارد، معمولاً با استفاده از زبان‌های Python، ASP و یا PHP تمامی کدهای مربوط به ساختار و عملکرد وبسایت را پیاده‌سازی می‌کند.

کدنویسی سایت از صفر تا صد یا استفاده از CMS آماده؟

طراحی سایت معمولاً به دو صورت امکان‌پذیر است؛ سایت مورد نظر شما هم می‌تواند از صفر تا صد توسط برنامه‌نویس، کدنویسی شود و هم میتوان از سیستم‌های مدیریت محتوا و یا سایت‌سازها برای توسعه بخشی از آن استفاده کرد.

اگر سایت شما به صورت کامل کدنویسی شده باشد، شما با یک سایت کاملاً اختصاصی سر و کار دارید. تمام ویژگی‌ها تنها مختص سایت شماست و کمترین تشابه را به سایر سایت‌ها خواهد داشت. همچنین هر ویژگی جدیدی که مدنظر شما باشد می‌تواند به کدهای سایت اضافه شود. ولی موضوع قابل توجه این است که هزینه پیاده‌سازی چنین سایت‌هایی در مقایسه با استفاده از CMS های آماده، معمولاً بسیار بالاست.

اگر وب‌سایت موردنظر شما دارای ویژگی هایی است که با CMS های آماده قابل پیاده‌سازی نیست، بهتر است از روش کدنویسی از پایه استفاده کنید.

سیستم‌های مدیریت محتوا و سایت‌سازها معمولاً یک سری ویژگی‌های تعریف‌شده دارند که اگر برای سایت موردنظر شما کافی به نظر می رسد، بهتر است که از آنها استفاده کنید. چراکه کار با این سیستم‌ها بسیار ساده‌تر بوده و ایجاد تغییرات نیز سریع‌تر است. از طرفی، هزینه طراحی سایت با این سیستم‌ها نسبت به روش کدنویسی کمتر است. به همین دلیل برای طراحی وب سایت‌های شرکتی و سایت‌هایی با تعداد پایین کاربران بسیار مناسب است.

 

 طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

 

یادگیری طراحی وب سایت را از کجا شروع کنیم؟

برای شروع یادگیری طراحی وب سایت ابتدا باید مشخص کنید که به کار در بخش فرانت‌اند علاقه دارید و یا بک‌اند. بعد از آن که این مسیر را انتخاب کردید باید در میان زبان‌های برنامه‌نویسی که در آن حوزه وجود دارد جستجو کرده و با توجه به گستردگی بازار کار و موارد دیگری که برای شما اهمیت دارد یکی را برای شروع انتخاب کنید.

برای ورود به بخش فرانت‌اند ابتدا باید HTML و CSS را یاد گرفته و سپس به سراغ زبان‌های برنامه‌نویسی بعدی بروید. ولی برای ورود به بخش بک‌اند از همان ابتدا می‌توانید مسیر خود را از میان زبان‌هایی نظیر PHP و ASP انتخاب کنید.

بعد از انتخاب زبان برنامه‌نویسی مورد نظر، یک پروژه برای خود تعریف کرده و شروع به انجام آن کنید. چراکه این روش از بهترین روش‌های یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی است.

نکته قابل توجه در تبدیل شدن به یک طراح سایت حرفه‌ای، یادگیری مفاهیم اولیه از یک مرجع مطمئن و پس از آن کسب تجربه است. همچنین به یاد داشته باشید که این مسیر بیش از هر چیزی به پشتکار نیاز خواهد داشت.

بهترین شرکت های طراحی سایت در تهران

آژانس دیجیتال مارکتینگ وب‌چاره یک شرکت طراحی سایت در تهران بود که از سال 88 کار خود را در حوزه طراحی سایت در تهران آغاز کرد و طی مدتی با توجه به نیاز بازار، تیم خود را گسترش داد. اکنون این مجموعه در حوزه دیجیتال مارکتینگ نیز فعال است و به مشتریان خود برای فروش آنلاین کمک می‌کند.

وب‌چاره از جمله شرکت های طراحی سایت تهران است که می‌توانید برای طراحی یک CMS اختصاصی برای فروشگاه اینترنتی و یا وب‌سایت شرکتی خود به آن مراجعه نمایید.

 

منتظر شنیدن صدای شما هستیم

02166578201

هم اکنون درخواست طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی خود را ثبت نمایید