مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی

 

  مدیریت شبکه های اجتماعی

 

فروش و بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیازمند خلاقیت و یک برنامه راهبردی می باشد. شاید این آمار برای شما جالب باشد که 97 درصد بازاریاب ها از شبکه های اجتماعی برای فروششان استفاده میکنند و 78 درصد فروشندها با استفاده از شبکه های اجتماعی افزایش فروش رو تجربه کرده اند.

اما بازاریابی شبکه های اجتماعی چیزی فراتر از فروش بیشتر هست.

در هر صورت امروزه تمام مشاغل از فواید بازاریابی در شبکه های اجتماعی مطلع نیستن. درحقیقت 50 درصد کسب و کار های کوچک برای تبلیغ و ترویج برند شون از شبکه های اجتماعی استفاده نمی کنند و جالب تر اینکه 28 درصد از آن ها هیچ برنامه ای برای این موضوع ندارند.

و خب اختلاف زیادی بین افرادی که این مزیت ها را میبینند و افرادی که درگیر شروع کردن هستند وجود دارد. 

اگر شما هم جزو دسته دومی هستید ما به شما کمک میکنیم تا با استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و غیره بیزینس و کسب و کارتون رو بهتر کنید. این موارد شامل:

افزایش آگاهی از برند شما: بازاریابی شبکه های اجتماعی باعث بهتر شدن آگاهی افراد از خدمات و محصولات شما می شود.

افزایش بازدید سایت شما: استفاده از شبکه های اجتماعی و لینک دهی به سایت و صفحات شما باعث افزایش بازدید و ترافیک ورودی به سایت شما میشه که تاثیر فوق العاده ای روی نمایش سایت شما در جست و جو های گوگل خواهد داشت.

تبلیغ خدمات و محصولات شما: که مهم ترین دلیل هزینه های شما برای افزایش فروش هست.

 

  مدیریت شبکه های اجتماعی

 

مدیریت شبکه های اجتماعی شما روی یک پلتفرم مدیریت بازاریابی

اگر شما هم قصد شروع بازاریابی در شبکه های اجتماعی را دارید می توانید با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه ارتباط با ما اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

شاید یک تماس ساده باعث افزایش فروش شما شود! ما برای شما یک جلسه مشاوره رایگان ارائه خواهیم داد تا شما به راحتی بتوانید تصمیم بگیرید

 

استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش آگاهی از برند شما

1. شناخته شدن برند شما:

شناخته شدن برند یکی از مهم ترین اهداف هر بازاریابی میباشد. چرا که مصرف کننده ها تمایل بیشتری به خرید از برند هایی دارند که اونها را میشناسند. خوشبختانه شبکه های اجتماعی کمک زیادی به برند سازی شما خواهد کرد.

مزیتی که شبکه های اجتماعی نسبت به سایر رسانه ها دارد اینست که می تواند برند شما را سریع تر و راحت تر به مردم معرفی کند. علاوه بر این باعث میشود زمانی که افراد به فکر محصولات یا خدمات شما نیستند یا احتیاجی ندارند با برند شما در ارتباط باشند.

مطمئن شوید که لوگوی شما یا بخشی از آن به خوبی در تصاویر شما جایگذاری شده باشد

برای مثال پروفایل NIKE رو تو توییتر در نظر بگیرید، اولین چیزی که به ذهن من اومد: خیلی مرتب و تمیز!

آرم لوگوی نایکی که شبیه یه تیک حاشیه دار هست هم توی پروفایلشون هست هم عکس کاور پروفایل اون هم نه به صورتی که زیاد زننده باشه. 

 

  مدیریت شبکه های اجتماعی

 

 

استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش بازدید سایت شما

 

2. هدایت ترافیک مراجعان به سایت یا وبلاگ شما

 

شبکه های اجتماعی می توانند کمک کنند مشتریان را مستقیما به سایت شما هدایت کنند.

احتمالا تمام ترافیک ورودی به سایت شما از گوگل نخواهد بود. شبکه های اجتماعی می توانند ترافیک ورودی مناسبی رابه سایت شما فراهم کنند.

گرچه شبکه های اجتماعی میتوانند ورودی خوبی به سایت شما بدهند اما باید علاوه بر اینکه باید به محتوای شبکه های اجتماعی دقت کنید، زمان ارسال پست ها را نیز مدیریت کنیم تا مشتریان خود را از دست ندهید.

بهتر است که یک برنامه زمان بندی برای پست گذاری محتوای تان داشته باشید. زمان بندی باعث می شود محتوای شما درزمانی پست شود که تاثیر بیشتری داشته و به شما کمک میکند که زمان کافی برای ویرایش محتوایتان از لحاظ سئویی داشته باشید.

 

نکته: بهتره با استفاده از bit.ly آدرس هایی که در پست هایتان درج میکنید را کوتاه تر کنید تا تجربه کاربری بهتری داشته باشند.

 

  مدیریت شبکه های اجتماعی

 

3. شبکه های اجتماعی میتوانند در لینک سازی موثر باشند

شبکه های اجتماعی می توانند تاثیر غیر مستقیم در سئوی سایت شما داشته باشند.

اگر شما محتوای مناسبی در وبلاگ خود داشته باشید به طوری که نیاز کاربر را برطرف کند میتواند اشتراک گذاری بالایی داشته باشد. (البته به شرطی که دکمه های اشتراک گذاری را برای وبلاگ تان گذاشته باشید!)

بعضی از فالور های شما ممکنه با دیدن پست های شما محتوای مشابهی بنویسند و بعد به وبلاگ شما به عنوان مرجع لینک بدهند. کم کم موتور های جست و جو متوجه لینک سازی شما و ورودی های شما شده و محتوای شما را به عنوان یک محتوای خوب در نظر میگیرند و رتبه بالاتری به آن میدهند.

گوگل و بینگ پست های توییتر را در نتایج جست و جوی خود نمایش می دهند.

نکته: شما میتونید با استفاده از ابزار هایی مثل CoSchedule  پست گذاری شبکه های اجتماعی تان را برنامه ریزی کنید.

 

  مدیریت شبکه های اجتماعی

 

4. رایگان بودن

یکی از دلایل استفاده از شبکه های اجتماعی در بازاریابی رایگان بودن آن است و خب کیفیت محتوای شما میتواند باعث اشتراک گذاری آن بشود!

البته بعضی از شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر در ازای دریافت پول پست های شما رو تبلیغ میکنند. این کمپانی ها با استفاده از هوش مصنوعی پست های شما رو هدفمند تبلیغ میکنند، یعنی پست های شما رو بیشتر به افرادی نشون میدن که به اون حوزه ها علاقه بیشتری دارند!

برای این کار شما باید ابتدا یک کمپین تشکیل بدید و بودجه روزانه تعریف کنید. اینطوری میتونید ببینید که بودجه شما هدفمند تر هزینه میشود.

 

  مدیریت شبکه های اجتماعی

 

5. برند خودتان را به عنوان مرجع معرفی کنید!

یعنی کسب و کار شما یک مرجع اطلاعاتی مطمئن و قابل اعتماد در یک موضوع باشد.

خب پس در اینجا نقش شبکه های اجتماعی چیست؟ معرفی برند به عنوان مرجع یکی از زیر مجموعه های بازار یابی محتواست. هرچه که شما محتوای مرتبط بیشتری را در شبکه های اجتماعی پست میکنید موتور های جست و جو در اون حوزه اعتبار بیشتری به شما میدهد. (چه جالب!)

و هر چه که یک صفحه معتبر تری داشته باشید ترافیک بیشتری به سایت شما وارد خواهد شد. اگر شما در حوزه سئو اطلاعات زیادی ندارید نیازه اینجا دو واژه رو براتون تعریف کنم.

اعتبار صفحه: اعتبار صفحه یا PAGE AUTHORITY که به اختصار PA  هم شناخته میشود مبنایی است که براساس آن یک صفحه چه رتبه ای در نتایج موتور های جست و جو میگیرد.

اعتبار دامنه: اعتبار دامنه یا DOMAIN AUTHORITY ( اختصارا DA ) مبنایی هست که بر اساس آن سایت شما چه رتبه ای در موتورهای جست و جو میگیرد.

 

  مدیریت شبکه های اجتماعی

 

 

استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ خدمات یا محصولات شما

 

6. محتوای تان را تبلیغ کنید

یک روش کاملا معمول: محتوای تان را تبلیغ کنید، محتوایتان محصول شما را تبلیغ می کند. حالا بهترین روش چیست؟

سعی کنید تفاوت ایجاد کنید مثل تیتر های انفجاری، گذاشتن عکس جذاب و زمانی که پست می کنید توجه کنید. تمام این موارد مهم هستند و باید در ساخت یک پست در نظر گرفته شوند.

همیشه یادتان باشد در هنگام نوشتن یک پست باید خلاق باشید وگرنه با هزاران پست تبلیغاتی بدرد نخور که هیچ ورودی ندارند تفاوتی نخواهید داشت و فقط وقت و هزینه خود را تلف کرده اید.

خلاقیت و داستان سرایی دو عامل مهم در تبلیغ محتوای شما هستند. پست شما نباید یک تبلیغ به نظر بیاید. داستان سرایی در تیتر ها و تصاویر شما یک تجسم کلی از محصول شما را در ذهن خواننده مجسم میکند.

 

نکته: خودتان را در داستان سرایی برای یک محصول یا خدمت به چالش بکشید. این کار به شما کمک میکند تا با مشتریان خود بهتر ارتباط برقرار کنید. برای اینکار سعی کنید خودتان را جای مخاطبانتان بگذارید 

 

  مدیریت شبکه های اجتماعی

 

7. در موضوعات حاشیه ای که هر دو شما عاشق آن هستید با مشتریانتان ارتباط برقرار کنید

مثلا فیس بوک بیش از 620میلیون گروه دارد که گروه های فارسی زیادی در آن هستند. با عضو شدن و ارتباط برقرار کردن ممکن است مشتری هدف خود را بیابید. 

همچنین می توانید افرادی که در حوزه شما تولید محتوا میکنند را فالو کنید و ممکن است که آنها نیز شما را فالو بک کنند. 72 درصد از افرادی که شما را فالو میکنند مشتریان شما خواهند بود.

نکته: یک گروه لینکدین یا فیس بوک در حوزه صنعتی که در آن کار میکنید تشکیل دهید. در این میان مکالماتی که رد و بدل می شود میتواند در گسترش محصولات و خدمات شما موثر باشد. می پرسید چطور؟ افراد مختلف دیدگاه های مختلفی نسبت به یک موضوع دارند و می توانند ایده های جالبی به شما بدهند.  مدیریت شبکه های اجتماعی

 

 

9. با استفاده از هشتگ ها # دسترسی افراد به خودتان را راحت تر کنید

استفاده از هشتگ ها شما را با گروهی از افرادی که در صنعت شما فعالیت می کنند مرتبط میکند. این یک مثال ساده دسترسی به شما را آسان تر میکند.

استفاده از هشتگ ها رایگان است، پس استفاده از آنها را به شدت توصیه میکنیم. مخصوصا اینکه پست های با هشتگ معمولا 55 درصد بیشتر شانس ریتوییت شدن را دارند.

نکته: سعی کنید از تعداد هشتگ های کمتری استفاده کنید به جای آن کلماتی را هدف قرار دهید که فکر میکنید شانس ورودی بیشتری دارند.

با استفاده از صفحه TRENDING توییتر میتوانید هشتگ های جدید را مشاهده کنید. این ابزار همچنین هشتگ های پر کاربرد  و هشتگ هایی که بیشترین ورودی را دارند نیز به شما ارائه می دهد.

 

  مدیریت شبکه های اجتماعی

 

10. مشتریان تان را به روز نگه دارید

شبکه های اجتماعی یکی از بهترین و راحت ترین روش های اطلاع رسانی درباره محصولات و خدمات شما به مشتریانتان است.  با برگزاری جشنواره ها یا ارسال ایمیل به مشتریان قبلی و یا حتی تبلیغات پیامکی مشتریان و کاربران سابق خود را مجددا هدف قرار دهید.

 

با تمام این تفاصیل امروزه شبکه های اجتماعی تبدیل به یک مهره مهم در زمینه بازاریابی تبدیل شده است. مهره ای که تمامی برند های موفق دنیا بدون استثنا هزینه های بسیاری برای آن می کنند. امیدواریم شما هم با ورود به این زمینه سهمی از این بازار بزرگ را از آن خود کنید.

 

 

 

امکانات پکیج 1 پکیج 2 پکیج 3 پکیج 4
تعداد پست 9 15 21 30
تعداد استوری 15 21 30 36
طراحی قالب عمومی عمومی اختصاصی اختصاصی
تقویم محتوایی ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
تحلیل و تهیه لیست هشتگ ها ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
بهینه سازی کپشن ها ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
ارائه گزارش مستمر ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
ساخت بیو پیج ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
طراحی هایلایت ها ✔️ ✔️
شناسایی پرسونای مشتری ✔️ ✔️
تهیه استراتژی مناسب پیج ✔️ ✔️
لایو 0 0 1 2
تقویم محتوایی موضوعی ✔️ ✔️
موشن 0 0 2 4
پادکست 0 1 4 6
تعیین زمان بهینه پست گذاری ✔️ ✔️
پشتیبانی پیج (لایک، کامنت، دایرکت و ...) ✔️ ✔️
ساخت بیزینس فیسبوک ✔️
اجرای کمپین تبلیغاتی ✔️ ✔️
اینفلوئنسر مارکتینگ ✔️ ✔️

هم اکنون درخواست مدیریت شبکه های اجتماعی خود را ثبت نمایید